• تاریخ: آبان ۱۹, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26938

جمع آوری ۴۴۰ میلیارد ريال از کمک های مردمی برای ساخت و ساز بقاع متبرکه گیلان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: امسال ۴۴۰ میلیارد ريال از کمک های مردمی در قالب طرح مودت برای ساخت و ساز بقاع متبرکه جمع آوری شده است. ...

به گزارش رصدرودسر، حجت الاسلام ستار علیزاده ظهر امروز در مراسم همایش یاوران وقف در سالن کانون پرورش کودکان و نوجوانان رودسر با گرامیداشت دهه وقف اظهار کرد:اولین واقف خداست که زمین را وقف بشریت نمود و پس از آن پیامبر اسلام و ائمه اطهار (ع) از پیشگامان وقف بوده اند.

وی وقف را حضور دائمی حتی پس از مرگ خواند و افزود: همدردی با جامعه در غم و شادی که واقفان با وقف بخشی از اموال خود در راه خدا مجاهدت می کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اینکه وقف نوعی تدبیر اقتصادی واقف پس از مرگش بوده یعنی تا زمانی که از آن مال به جامعه خیر و برکت می رسد واقف زنده است تصریح کرد: در مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمن واقف مجاهد خستگی ناپذیر است و کسی که وقف می کند در واقع به ندای خدا ، پیامبر و ائمه اطهار (ع) لبیک می گوید.

وی از ثبت ۳۵ وقف جدید به ارزش ۲۰۰ میلیارد ريال در قالب ۶۰ هزار مترمربع در راستا و نیت ساخت مسجد، ترویج قرآن و فعالیت های فرهنگی و کمک به فقرا در گیلان طی امسال خبر داد و گفت:امسال ۴۴۰ میلیارد ريال از کمک های مردمی در قالب طرح مودت برای ساخت و ساز بقاع متبرکه جمع آوری شده است.

علیزاده با اشاره به وجود ۹۴۱ بقعه ، ۲۱ هزار رقبه و پنج هزار موقوفه در گیلان افزود: بیش از ۳۰۰مربی در حوزه آموزش قرآن در سطح استان فعالیت دارند که حدود ۲۰۰ نفر از این تعداد دوره های آموزشی را گذرانده اند.

وی بیان کرد: ۱۸۸ پروژه عمرانی اعم از موقوفات و بقاع متبرکه در گیلان آغاز شده که برخی دارای پیشرفت ۷۰ درصدی هستند که تاکنون ۳۰۰ میلیارد ريال هزینه شده و ۹۰۰ میلیارد ريال برای تکمیل این پروژه ها لازم است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به وقف مشارکتی در تالش و لنگرود یکی خرید زمین مزروعی و دیگری خرید یک باب مغازه نانوایی افزود: می توان با کمترین پول در سنت حسنه وقف مشارکت کرد و هچنین اصراری نیست که حتماً اداره اوقاف متولی موقوفه باشد این سازمان می تواند در پاسداری و حراست از موقوفه و اجرای نیت واقف نظارت داشته باشد..

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست