• تاریخ: اکتبر 29, 2018
  • شناسه خبر: 26910

ضرورت توجه مادی و معنوی مسئولان به نخبگان جامعه

رویکرد دولت برای بهبود فضای کسب و کار نگرش اقتصاد دانش بنیان است که در این راستا حمایت های مادی و معنوی به مخترعین و نخبگان و تجاری سازی ایده های آنان ضروری است. ...

به گزارش رصدرودسر، ظهر امروز نشست صمیمی نخبگان ، مخترعین و مبتکرین با سرپرست فرمانداری رودسر در محل سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد.

سرپرست فرمانداری رودسر یکی از معضلات جامعه را بیکاری جوانان و عدم رونق اقتصادی جامعه خواند و اظهار کرد: یکی از سیاست ها و رویکردهای دولت استفاده از ظرفیت مخترعان و مبتکران برای حل این مشکل است.

علی وارسته بهدانی بر ضرورت توجه مادی و معنوی مسئولان به نخبگان جامعه تاکید کرد و افزود: نخبگان سرمایه های انسانی جامعه هستند که می توانند با راه حل های خلاق و ایده های نو در توسعه و پیشرفت جامعه نقش موثری داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل بانک اطلاعات جامع نخبگان شهرستان رودسر و کارگروهای تخصصی برای حل مشکلات آنان تصریح کرد: امیدواریم با جمع آوری اطلاعات نخبگان این شهرستان و تشکیل کارگروه های تخصصی برای حل مشکلات این قشر از جامعه بتوانیم گام های موثرتری در استفاده از این ظرفیت ها در تصمیم سازی و برنامه ریزی شهرستان رودسر در مسیر پیشرفت و توسعه برداریم.

سرپرست فرمانداری رودسر شناسایی استعدادهای برتر در سطوح پائین تر و هدایت آنان برای تبدیل شدن به نخبه را مورد تاکید قرار داد و افزود:نخبگان می توانند مشکلات بومی منطقه را بشناسند و راه حل ها وایده های نویی برای این مشکلات ارائه دهند.

وی رودسر را دارای ظرفیت های بزرگی در حوزه گردشگری و کشاورزی دانست و گفت:رودسر در تولید فندق ، گل و گاوزبان و گیاهان دارویی و زینتی دارای رتبه نخست کشور و استان است می توان با حمایت از ایده های مخترعین و تجاری سازی آن ها با جذب سرمایه گذاران در حوزه فرآوری این محصولات به اقتصاد منطقه کمک کرد.

به گزارش رصدرودسر حمایت های مادی و معنوی از تلاش های مبتکران و مخترعان و رفع موانع برای تجاری سازی اختراعات آنان مهم ترین موارد مطرح شده در این نشست بود.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست