• تاریخ: مهر ۲۵, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26894

اختصاص شش میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان کمیته امداد رودسر

رئیس کمیته امداد رودسر از اختصاص شش میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان این شهرستان خبر داد و تصریح کرد:سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات در قالب اشتغال روستایی سامانه کارا است که تاکنون یک میلیارد ...

به گزارش خبرنگار رصدرودسر،مجید بهمنیار ظهرامروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار کرد:نهاد مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای تحقق عدالت اجتماعی تاسیس شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از شش هزار و ۶۰۰ مددجو در قالب چهار هزار و ۳۰۰ خانواده زیر پوشش کمیته امداد شهرستان رودسر هستند افزود: این نهاد در ابعاد مختلف معیشتی، درمانی، تامین مسکن،جهیزیه برای نوعروسان و کمک هزینه های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان به نیازمندان و محرومان جامعه خدمات رسانی می کند.

رئیس کمیته امداد رودسر از اختصاص شش میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان این شهرستان خبر داد و تصریح کرد:سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات در قالب اشتغال روستایی سامانه کارا است که تاکنون یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن برای اجرای ۴۳ طرح در قالب طرح های کشاورزی ، گل و گیاه ، دامداری و خدماتی جذب شده است.

وی با اشاره به آموزش ۲۶۹ نفر از مددجویان در راستای فراهم سازی اشتغال و توانمندسازی آنان از طریق کلاس های آموزشی فنی و حرفه ای گفت: برای یک هزار و ۷۱۲ نفر از مددجویان کلاس های آموزشی خانواده برگزار شد که از این تعداد ۱۷۹ نفر در قالب اردوهای زیارتی آموزشی بوده است.

بهمنیار با اشاره به پرداخت ۹۸۰ میلیون تومان وام کارگشایی به ۴۳۶ مددجوی شهرستان رودسر افزود:۵۸ مورد جهیزیه با اعتباری بالغ بر ۱۲۶ میلیون تومان به نوعروسان و دامادها هدیه داده شده است.

وی درآمدهای کمیته امداد شهرستان رودسر از محل مشارکت های مردمی را طی شش ماه گذشته حدود دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و تصریح کرد: بالغ بر ۶۸۰ میلیون تومان زکات جمع آوری شده در سطح شهرستان رودسر به ثبت رسیده که تعهد شهرستان تا پایان سال یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

رئیس کمیته امداد رودسر با اشاره به حمایت از ۳۵۰ دانش آموز و ۱۰۲ دانشجوی نیازمند این شهرستان بیان کرد:امسال در جشن عاطفه ها حدود ۱۷۹ میلیون تومان توسط خیرین جمع آوری شد که به دانش آموزان تحت پوشش این نهاد تزریق شد.

وی از احداث ۸۱ واحد مسکن مددجویی روستایی با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در رودسر خبر داد و افزود: از این تعداد ۴۵ واحد به صورت تفاهم نامه ای سپاه پاسداران با کمیته امداد احداث می شود.

بهمنیار با اشاره به احداث و خرید ۱۵ واحد مسکن شهری با سرانه بلاعوض ۲۴ میلیون تومان و ۱۲۰ فقره تعمیرات مسکن مددجویان با ۵۴۰ میلیون تومان تصریح کرد: جمع آوری ۳۰۰ میلیون تومان از کمک های خیرین در طرح اکرام و محسنین و بیمه کردن ۱۷۱ نفر از مدجویان تحت پوشش از دیگر فعالیت های کمیته امداد رودسر در طول شش ماهه امسال است.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست