• تاریخ: اکتبر 7, 2018
  • شناسه خبر: 26853

کسب رتبه برتر شهرستان رودسر در آموزش روستایی در سطح گیلان

رئیس فنی و حرفه ای رودسر از کسب رتبه برتر استانی این مرکز در آموزش روستایی خبر داد. ...

هادی یوسفی امرور در گفت و گو با رصدرودسر، با گرامیداشت روز روستا اظهار کرد: آموزش هاي فني و حرفه اي روستايي برای یافتن شغل روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها تاثیرگذار است.

وی آموزش رشته های كشاورزي ،صنعت و خدمات را برای روستائیان ضروری خواند و افزود: ورود به مناطق روستايي در سال هاي گذشته كم رنگ و تنها آموزش هاي ساده ترويجي را شامل بوده است كه توسط ساير سازمان هـا بنابه ضرورت ارائه می شده و اصل مهارت آموزي و يا ارتقاء مهارت روستاييان در آن نا ديده گرفته شده بود و خلا ارائه آموزش هاي مدون و برنامه ريزي شده در بخش روستا همواره احساس مي شد.

رئیس اداره فنی و حرفه ای رودسر تصریح کرد : سازمان آموزش فني و حرفه اي با توجه به رسالت خود در ارائه آموزشـ هاي غير رسمي در سالهاي اخير با تمركز و توجه به بخش روستايي برنامه هاي خاص آموزشي مهارتي را برنامه ريزي كرده و انها را به شيوه هاي متنوع و متفاوتي ارائه مي دهد.

وی با اشاره به اینکه استراتژي برنامه آموزش روستايي با بررسي در خصوص فرصت ها ,تهديدها و نقاط ضعف و قوت وضعيت موجود سازماني برنامه ريزي شده است افزود : با توجه به آموزش های مهارتی مي توان به تو سعه پايدار در روستا دست يافت و آن را تقويت کرد.

یوسفی گفت : ارتقاي سطح مهارتي روستاييان مي بايست به گونه اي باشد كه آنها را به سوي بهينه سازي روش هاي توليدي و بهره وري از امكانات موجود سوق داده به گونه اي كه تامين كننده بخشي از اهداف توسعه روستايي باشند.

وی با بیان این مطلب که آموزش هاي فني و حرفه اي در مناطق روستا از اهميت ويژه اي برخوردار است تصریح کرد : توسعه روستايي در واقع يك جريان تربيت و آموزش نيروي ماهر است و در همین راستا آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رودسر نظر به نیازسنجی صورت گرفته در سطح شهرستان  و امکانات حداکثری موجود بر اساس تعهدات سالیانه در شش ماهه سال ۹۷ بیش از ۱۸ هزار نفر ساعت را آموزش داده است یعنی بیش از ۱۰۰ درصد آموزش بر اساس تعهدات سالیانه که از این حیث بر اساس عملکرد برترین مرکز در سطح استان در شش ماهه اول سال بوده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست