• تاریخ: آگوست 1, 2018
  • شناسه خبر: 26711

معرفی به بانک بیش از ۳۰۰ طرح اشتغال زایی در رودسر

سرپرست فرمانداری رودسر ایجاد اشتغال و رفع فقر را از مهم ترین دغدغه های دولت تدبیر و امید خواند و گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰ طرح اشتغال زایی در این شهرستان برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند. ...

به گزارش خبرنگار رصدرودسر، جلسه اشتغال، سرمایه گذاری و بوم گردی این شهرستان با حضور اعضای این کارگروه پیش از ظهر امروز برگزار و مشکلات طرح های اشتغال زایی مورد بررسی قرار گرفت.

علی وارسته در این جلسه ایجاد اشتغال و رفع فقر مطلق را از سیاست های دولت تدبیر و امید خواند و اظهارکرد: باید تمام همت و تلاش شهرستان رودسر برای بهره گیری از فرصت باقی مانده در راستای سهم شهرستان در جذب تسهیلات اشتغال بکارگیری شود.

وی افزود:سهم اعبتاری شهرستان رودسر در حوزه اشتغال روستایی ۲۰ میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۸۹ طرح در حوزه جهاد کشاورزی،صنعت معدن و تجازت ، شیلات و میراث فرهنگی به ارزش ۳۲ میلیارد و ۲۴۴ میلیون تومان با پیش بینی ۵۱۹ نفر اشتغال در کمیته اشتغال شهرستان رودسر مصوب شده است گفت: تعداد ۳۰۱ طرح به ارزش ۳۳ میلیارد و ۵۵۴میلیون تومان از طریق کمیته استانی به بانک معرفی شده اند.

سرپرست فرمانداری رودسر سهم اعتباری این شهرستان در حوزه اشتغال فراگیر ۳۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون ۱۷ طرح در حوزه جهاد کشاورزی ، صنعت معدن و تجارت ، شیلات و میراث فرهنگی به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد و ۱۶۷ میلیون تومان با پیش بینی ۲۹۰ نفر اشتغال در کمیته اشتغال شهرستان مصوب معرفی شده است.

وی تصریح کرد: طرح های مصوب شده در ۴۵ جلسه کمیته فنی شهرستان صورت گرفته که ۱۲ جلسه در سال ۹۶ و ۳۳ جلسه در سال ۹۷ برگزار شده است.

وارسته تحقق اهداف اشتغال زایی را مستلزم همکاری و هم افزایی دستگاه های اجرایی خواند و بیان کرد: رودسر دارای ظرفیت های کشاورزی و گردشگری بالایی است که می تواند عامل مهم برای توسعه و پیشرفت این شهرستان باشد.

به گزارش رصد رودسر، ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری با ارائه تسهیلات کم بهره با همه مضایق اعتباری از اولویت های دولت  است و در این نشست بر لزوم بهره گیری از فرصت باقی مانده در راستای جذب حداکثری تسهیلات اشتغال زایی شهرستان رودسر تاکید شد در این راستا ضمانت بانکی از مهم ترین مشکلات طرح های ارائه شده بیان شد می طلبد برای محقق شدن اهداف دولت قوانین بانک ها تا حد امکان خم شود بدون اینکه قانون شکنی گردد.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست