• تاریخ: مرداد ۱۰, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26708

ضرورت برگزاری کلاس های آموزشی در جلوگیری از سوزاندن کاه وکلش برای کشاورزان

بخشدار چابکسر با اشاره به آغاز برداشت برنج و سنت نادرست کشاورزان در سوزاندن کاه و کلش گفت: برای آشنایی کشاورزان با مضرات سوزاندن آثار به جا محصولات کشاورزی ضروری است تا جهاد کشاورزی با کمک دهیاری ها کلاس های آموزشی برای ...

انوشیروان مباشر امینی عصر امروز در گفت و گو با رصدرودسر، با اشاره به آغاز برداشت محصولات کشاورزی در بخش چابکسر اظهار کرد: براساس یک سنت نادرست تعدادی از کشاورزان اقدام به سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی می‌کنند این کار باعث کاهش حاصلخیزی و افزایش درصد فرسایش خاک شده و آلودگی هوا و محیط‌ زیست می‌شود.

وی با بیان اینکه آتش زدن کاه و کلش مزارع در بسیاری از مواقع باعث سرایت آتش به پوشش گیاهی طبیعی اطراف مزارع می‌شود افزود: این اقدام منجر به از بین رفتن پوشش گیاهی، سلب امنیت و ایجاد اختلال جدی گونه‌های متفاوت حیات ‌وحش می‌گردد.

بخشدار چابکسر با اشاره به اینکه هرگونه آتش زدن کاه و کلش محصولات کشاورزی غیرقانونی و پیگرد قانونی دارد تصریح کرد: از اداره محیط زیست، جهاد کشاورزی و دیگر مراجع ذیصلاح اتظار می رود در راستای جلوگیری از آتش زدن کاه و کلش مزارع اقدام‌های پیشگیرانه را انجام  و با متخلفین برخورد قانونی شود.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری کلاس های آموزشی در جلوگیری از سوزاندن کاه وکلش برای کشاورزان افزود:: سوزاندن آثار به‌جامانده مزارع پس از برداشت محصول سنت نادرستی بوده که در بین برخی کشاورزان مرسوم است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست