• تاریخ: تیر ۱۷, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26633

ضرورت رفع مشکلات سرمایه گذار در ایجاد اشتغال پایدار

اهتمام دستگاه ها و به ویژه بانک های عامل در تسهیل و رفع موانع سرمایه گذار ضروری است تا با ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغال پایدار شرایط توسعه اقتصادی فراهم شود. ...

به گزارش خبرنگار رصدرودسر، عصر امروز نشست رفع موانع تولید در این شهرستان با هدف بررسی مشکلات موجود بر سر راه تولید و استقبال از سرمایه گذاران برگزار شد.

سرپرست فرمانداری رودسر در این نشست با اعلام آمادگی این شهرستان برای حمایت و جذب سرمایه گذار اظهار کرد:اهتمام همه دستگاه ها و به ویژه بانک های عامل در تسهیل و رفع موانع سرمایه گذار برای ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغال پایدار ضروری است.

علی وارسته از راه اندازی کلنیک کسب و کار در رودسر خبر داد و افزود:برای حفظ واحدهای تولیدی موجود و ایجاد طرح های جدید جهت فراهم کردن کسب و کارهای بیشتر باید تلاش کنیم.

وی با تاکید بر لزوم فعال سازی دبیرخانه کارگروه رفع موانع تولید تصریح کرد: یکسری مشکلات به شهرک صنعتی بر می گردد لازم است جلسه ای برای حل مشکلات واحدهای تولیدی در آنجا برگزار شود.

*نداشتن وثیقه و اسناد معتبر برای ارئه به بانک از موانع تولید است

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودسر در این نشست از تصویب ۱۰۷ طرح اشتغال زا با بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار طی سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح ها به بانک های عامل کشاورزی، پست بانک ، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی معرفی شده اند که تاکنون ۷ طرح با ۳۶۰ میلیون تومان موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

شریف حسن زاده افزود: سخت گیری بانک ها و در اختیار نداشتن وثیقه و اسناد معتبر از جمله مشکلات و موانع تولید در شهرستان رودسر است.

*پرداخت ۹ میلیارد تومان تسهیلات به ۹ واحد تولیدی در رودسر

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت رودسر در ادامه این نشست یکی از دغه های مهم دولت را رفع مشکلات واحدهای تولیدی خواند و اظهار کرد: نوسانات نرخ ارز و سکه تاثیر بسزایی در تامین مواد اولیه،تولید و فروش واحدهای تولیدی دارد که جهت رفع این مشکلات تلاش همه دستگاه های دست اندرکار لازم است.

جلال حسین زاده از پرداخت بیش از ۹ میلیارد تومان تسهیلات به ۹ واحد تولیدی طی سال گذشته برای رفع موانع تولید در رودسر خبر داد.

به گزارش رصدرودسر جمع آوری مشکلات واحدهای تولیدی، نشست با سرمایه گذاران و صاحبان واحدهای تولیدی و عاملین بانک ها ، معرفی زمین هایی از سوی منابع طبیعی رودسر به فرمانداری جهت معرفی به سرمایه گذاران برای ایجاد واحدهای تولیدی از مهم ترین مصوبات کارگروه رفع موانع تولید شهرستان رودسر بود.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست