• تاریخ: تیر ۱۶, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26627

مراسم افتتاحیه استانی طرح نشاط معنوی به میزبانی امامزادگان ماچیان کلاچای برگزار شد

مراسم افتتاحیه استانی طرح تابستانی نشاط معنوی به میزبانی امامزادگان ماچیان کلاچای برگزار شد. ...

به گزارش خبرنگار رصدرودسر، پیش از ظهر امروز  مدیر کل اوقاف گیلان در مراسم افتتاحیه استانی طرح تابستانی نشاط معنوی به میزبانی امامزادگان ماچیان کلاچای اظهار کرد: طرح نشاط معنوی در ۱۴۰ بقعه متبرکه استان گیلان برگزار می شود.

حجت الاسلام ستار علیزاده با اشاره به اجرای طرح نشاط معنوی با همکاری بیش از یک صد مربی روحانی از قم و روحانیون بومی افزود: این طرح  با حضور کودکان و نوجوانان رده سنی ۷ تا ۱۸ سال از مقطع ابتایی و متوسطه اول و دوم در سطح بقاع متبرکه گیلان اجرایی می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اینکه طرح نشاط معنوی در حوزه های فرهنگی، ورزشی ، اجتماعی و قرآنی برگزار می شود تصریح کرد: این طرح با هدف غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با همکاری ادرات اوقاف ، هیئت های امنا، مراکز فرهنگی و قرآنی بقاع با مشارکت بسیج ، حوزه های علمیه ، سازمان تبلیغات اسلامی و کانون های فرهنگی هنری مساجد در راستای استفاده از ظرفیت بزرگ بقاع متبرکه و تبدیل این اماکن مقدس به قطب های فرهنگی مطابق فرمایش مقام معظم رهبری انجام می شود.

وی خطاب به والدین دانش آموزان برای توجه به تربیت دینی و اسلامی فرزندان خود گفت: نخستین وظیفه والدین آموزش و تعلیم معارف اسلامی و واجبات دینی به فرزندان خود است که این امر موجب تربیت فرزندانی همانند شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم نامشان ماندگار خواهد شد.

علیزاده مشکلات اقتصادی و وضعیت بازار حاکم بر کشور را در سایه سار عدم توجه به تعلیمات دینی خواند و افزود: اگر فردی با معارف دینی و قرآنی آشنا باشد مطمئناً در خدمتگزاری به مردم فرد اثرگذاری خواهد بود.

وی بر نقش محوری پدر و مادر در تربیت دینی  و آشنا کردن فرزندان خود با مبانی اسلامی و دینی تاکید کرد و گفت: وظیفه مسئولان و والدین آموزش معارف قرآنی دینی و اسلامی و تبیین مکتب امام و رهبر به کودکان و نوجوانان است تا بتوان افرادی انقلابی ، مومن و خدمتگزار که اهل مجالست و موانست با روحانیت و قران باشند تربیت کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن علیه دین ، فرهنگ و اعتقادات ملت ما تصریح کرد: شبکه های ماهواره ای در راستای تهاجم فرهنگی و تضعیف باورهای مردم به ویژه نسل جوان ما فعالیت می کنند و هدف اصلی فیلم ها و سریال های ماهواره ای کمرنگ کردن حس مسئولیت و تعهد در جامعه ماست .

وی استفاده کودکان و نوجوانان از کلاس های تابستانی طرح نشاط معنوی را گامی مهم در راستای تقویت باورهای دینی فرزندان جامعه و مصونیت در برابر همجمه های شوم دشمن است.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست