• تاریخ: ژوئن 19, 2018
  • شناسه خبر: 26607

مسائل اجتماعی از اولویت های دولت تدبیر و امید است

رئیس اداره بهزیستی رودسر کاهش آسیب های اجتماعی را از اولویت ها و دغدغه های دولت تدبیر و امید خواند و گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات عملی خوبی برای مقابله با این آسیب ها انجام گرفته است. ...

مهدی قنبری امروز در گفت و گو با رصدرودسر با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به مسائل اجتماعی دارد اظهار کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌ها و دغدغه‌های دولت است.

وی گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات عملی خوبی برای مقابله با مسائل اجتماعی انجام‌گرفته است.

رئیس اداره بهزیستی رودسر با تأکید بر لزوم توجه همگان به معلولین و جامعه هدف بهزیستی افزود: ایجاد بسترهای لازم برای تسهیل زندگی افراد جامعه هدف و توانمندسازی آنان امری ضروری است.

*پرداخت ۳۴۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن به مددجویان بهزیستی رودسر

وی با اشاره به تأمین مسکن و بهبود اشتغال معلولین و محرومین جامعه افزود: بر اساس اصل ۲۱ و ۲۹ قانون اساسی مهم‌ترین اهداف سازمان بهزیستی تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد جامعه است.

قنبری تأمین مسکن را از دغدغه‌های مردم به‌ویژه خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی خواند و تصریح کرد: این سازمان با به‌کارگیری امکانات بالقوه خود و بهره‌گیری از هم‌فکری سایر نهادهای متولی امر مسکن ازجمله وزارت مسکن و شهرسازی باهدف گام نهادن در مسیر تأمین مسکن این اقشار تلاش می‌کند تا در مدت‌زمان معین بتواند جامعه هدف خود را صاحب مسکن کند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی با همکاری و تعامل استانداری، سازمان مسکن و شهرسازی، مؤسسات خیریه مسکن‌ساز و مشارکت مددجویان در خصوص ساخت مسکن اقدامات مؤثری را آغاز کرده است.

رئیس اداره بهزیستی رودسر از اختصاص و هزینه ۳۴۰ میلیون تومان اعتبار برای تأمین مسکن ۷۳ نفر در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: این تسهیلات بلاعوض در زمینه ساخت و تعمیرات مسکن به افراد تحت پوشش بهزیستی رودسر در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ پرداخت‌شده است.

*پرداخت سه میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان بهزیستی رودسر

وی بیکاری را از دیگر مسائل اجتماعی خواند و افزود: بهبود اشتغال و توانمندسازی افراد آسیب‌پذیر جامعه از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است.

قنبری از اختصاص بیش از سه میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در زمینه‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی خبر داد و افزود: این تسهیلات در دولت یازدهم و دوازدهم برای اشتغال ۲۴۲ نفر از مددجویان تحت پوشش اداره بهزیستی رودسر پرداخت‌شده است.

وی بیکاری را از مهم‌ترین عامل رشد اعتیاد خواند و افزود: اعتیاد یک بیماری پیش‌رونده است که تا آخر عمر همراه بیمار بوده و باید درمان شود.

*فعالیت هشت کمپ و مرکز سرپایی ترک اعتیاد در رودسر

رئیس اداره بهزیستی رودسر از فعالیت هشت کمپ و مرکز سرپایی سوءمصرف و ترک اعتیاد در این شهرستان خبر داد و گفت: بهزیستی در زمینه مبارزه با اعتیاد اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به فعالیت شش مرکز مشاوره روان‌شناختی در رودسر افزود: هشت طرح پیشگیری، آموزش‌های اجتماع‌محور در سطح این شهرستان در حال اجرا است.

قنبری با اشاره به هفته اول تیرماه به‌عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰ برنامه شامل برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی توسط اداره بهزیستی رودسر در این ایام برگزار می‌شود.

 

  • Behrooz - اکتبر 14, 2018 در 8:19 ق.ظ

    خدارا شکر که اینهمه در دولت تدبیر و امید به مردم ضعیف ودردمند ،رسیدگی صورت پذیرفته .یکی از این کمک هآی بسیار ارزشمند مقروض کردن این قشر آسیب پذیر جامعه است! بدهکار بیکار دربدر.
    آیا این روش، برای درمان قشریکه برای احقاق حقوقش حکومتی راساقط کردیم و دنیا رالرزاندیم و روبروی قلدرهای جهان زانو نزدیک وهرروز هم سروقامتانه ایستاده ومی ایستیم ،مفید فایده هست؟!
    یا اینکه مسوول محترم اداره ی … می انگارند اینگونه کمک کردن ،راه نجات این قشر است. ببخشید از اینکه نقدکردم.قصدجسارت نداشتم جناب سردبیرمحترم. پایدار باشید. بهروز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست