• تاریخ: خرداد ۲۹, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26607

مسائل اجتماعی از اولویت های دولت تدبیر و امید است

رئیس اداره بهزیستی رودسر کاهش آسیب های اجتماعی را از اولویت ها و دغدغه های دولت تدبیر و امید خواند و گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات عملی خوبی برای مقابله با این آسیب ها انجام گرفته است. ...

مهدی قنبری امروز در گفت و گو با رصدرودسر با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به مسائل اجتماعی دارد اظهار کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی از اولویت‌ها و دغدغه‌های دولت است.

وی گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات عملی خوبی برای مقابله با مسائل اجتماعی انجام‌گرفته است.

رئیس اداره بهزیستی رودسر با تأکید بر لزوم توجه همگان به معلولین و جامعه هدف بهزیستی افزود: ایجاد بسترهای لازم برای تسهیل زندگی افراد جامعه هدف و توانمندسازی آنان امری ضروری است.

*پرداخت ۳۴۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن به مددجویان بهزیستی رودسر

وی با اشاره به تأمین مسکن و بهبود اشتغال معلولین و محرومین جامعه افزود: بر اساس اصل ۲۱ و ۲۹ قانون اساسی مهم‌ترین اهداف سازمان بهزیستی تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد جامعه است.

قنبری تأمین مسکن را از دغدغه‌های مردم به‌ویژه خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی خواند و تصریح کرد: این سازمان با به‌کارگیری امکانات بالقوه خود و بهره‌گیری از هم‌فکری سایر نهادهای متولی امر مسکن ازجمله وزارت مسکن و شهرسازی باهدف گام نهادن در مسیر تأمین مسکن این اقشار تلاش می‌کند تا در مدت‌زمان معین بتواند جامعه هدف خود را صاحب مسکن کند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی با همکاری و تعامل استانداری، سازمان مسکن و شهرسازی، مؤسسات خیریه مسکن‌ساز و مشارکت مددجویان در خصوص ساخت مسکن اقدامات مؤثری را آغاز کرده است.

رئیس اداره بهزیستی رودسر از اختصاص و هزینه ۳۴۰ میلیون تومان اعتبار برای تأمین مسکن ۷۳ نفر در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: این تسهیلات بلاعوض در زمینه ساخت و تعمیرات مسکن به افراد تحت پوشش بهزیستی رودسر در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ پرداخت‌شده است.

*پرداخت سه میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان بهزیستی رودسر

وی بیکاری را از دیگر مسائل اجتماعی خواند و افزود: بهبود اشتغال و توانمندسازی افراد آسیب‌پذیر جامعه از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است.

قنبری از اختصاص بیش از سه میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در زمینه‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی خبر داد و افزود: این تسهیلات در دولت یازدهم و دوازدهم برای اشتغال ۲۴۲ نفر از مددجویان تحت پوشش اداره بهزیستی رودسر پرداخت‌شده است.

وی بیکاری را از مهم‌ترین عامل رشد اعتیاد خواند و افزود: اعتیاد یک بیماری پیش‌رونده است که تا آخر عمر همراه بیمار بوده و باید درمان شود.

*فعالیت هشت کمپ و مرکز سرپایی ترک اعتیاد در رودسر

رئیس اداره بهزیستی رودسر از فعالیت هشت کمپ و مرکز سرپایی سوءمصرف و ترک اعتیاد در این شهرستان خبر داد و گفت: بهزیستی در زمینه مبارزه با اعتیاد اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به فعالیت شش مرکز مشاوره روان‌شناختی در رودسر افزود: هشت طرح پیشگیری، آموزش‌های اجتماع‌محور در سطح این شهرستان در حال اجرا است.

قنبری با اشاره به هفته اول تیرماه به‌عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰ برنامه شامل برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی توسط اداره بهزیستی رودسر در این ایام برگزار می‌شود.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست