• تاریخ: خرداد ۲۳, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26572

لزوم ضرورت آموزش جامعه برای مقابله با اعتیاد

سرپرست فرمانداری رودسر گفت:برای مقابله با اعتیاد تحقق رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر به‌ویژه از طریق آموزش برای ارتقای پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد مؤثر است. ...

به گزارش رصدرودسر، سرپرست فرمانداری رودسر پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر یکی از مباحث مهم در جامعه اسلامی و بین‌المللی را مبارزه با مواد مخدر دانست و اظهار کرد: هرچند در سطح بین‌المللی به‌صورت جدی با آن مقابله نشده اما در نظام مقدس جمهوری اسلامی توجه وافری به این موضوع شده است.

وی بر ضرورت عزم ملی برای مقابله با اعتیاد در سطح جامعه تأکید کرد و افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید نگاه خاصی به مقوله مبارزه با مواد مخدر دارد و مهم‌ترین محور مبحث دولت در این زمینه رویکرد اجتماعی این امر است.

علی وارسته بهدانی بر ضرورت دخالت همه دستگاه‌ها و نهادها به‌صورت توأمان در مقوله مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا این موضوع به‌خوبی در جامعه احیا و نهادینه شود.

به گفته وی علی‌رغم همه تهدیدها و فضاسازی‌هایی که علیه کشورمان وجود دارد خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر کارنامه قابل قبولی داشته است.

سرپرست فرمانداری رودسر بر ضرورت پیشگیری، مشارکت حوزه‌های علمی، افزایش حساسیت در جامعه، مشارکت‌های عمومی و آگاهی‌های اجتماعی را مؤثرترین راه‌ها برای مبارزه با مواد مخدر دانست و تصریح کرد: برای مقابله با اعتیاد حوزه فرهنگ برای آگاه‌سازی جامعه به‌ویژه جوانان و نوجوانان که بیشتر در معرض خطر اعتیاد قرار دارند فعال باشد.

وارسته بیان کرد: به مناسبت ۲۶ ژوئن پنجم تیرماه سالروز مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه ماحصل دستاوردهای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان رودسر برپا خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست