• تاریخ: خرداد ۱۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26540

طرح مبارزه بیولوژیک در ۱۰۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری رودسر اجرا می شود

مدیر جهاد کشاورزی رودسر از اجرای طرح مبارزه بیولوژیک علیه کرم ساقه خوار برنج در یک هزار هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد و گفت:مزایای اجرای این طرح در راستای حفظ محیط زیست ، کاهش هزینه های تولید،کاهش استفاده ا ...

احسان الله مشتاق پیش از ظهر امروز در گفت و گو با رصدرودسر اظهار کرد:رودسر دارای ۱۰ هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی شالیزاری بوده که ۹ هزار هکتار آن قابلیت طرح تجهیز داشته و تاکنون ۷۵ درصد این اراضی تجهیز و نوسازی شده است.

وی از انجام عملیات وجین اول در بیش از یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری رودسر خبر داد و افزود: امسال حدود ۵ هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان کشت به صورت مکانیزاسیون صورت گرفته است.

وی از اجرای طرح مبارزه بیولوژیک علیه کرم ساقه خوار برنج در یک هزار هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان رودسر خبر داد و گفت: اجرای این طرح در سه مرحله با بیش از ۲۵ هزار قطعه زنبور تریکوگراما علیه آفت ساقه خوار برنج انجام می شود.

مشتاق مزایای اجرای طرح مبارزه بیولوژیک علیه کرم ساقه خوار برنج را در راستای حفظ محیط زیست ، کاهش هزینه های تولید،کاهش استفاده از سموم کشاورزی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست و تولید محصول سالم اعلام کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست