• تاریخ: خرداد ۹, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26531

شناسایی هشت نقطه خطرآفرین در سواحل لاهیجان

سرپرست فرمانداری لاهیجان از شناسایی ۸ نقطه خطرآفرین در سواحل این شهرستان خبر داد و گفت: حفظ جان مردم از اهمیت خاصی برخوردار بوده و توجه به نقاط خطرآفرین ضروری است. ...

به گزارش خبرنگار رصدرودسر، روز سه‌شنبه جلسه مشترک ستاد خدمات سفر و ساماندهی طرح سالم‌سازی دریا در فرمانداری لاهیجان برگزار شد.

سرپرست فرمانداری لاهیجان در این جلسه اظهار کرد: با توجه به فرهنگ غنی مردم و ظرفیت‌های موجود، از لاهیجان به‌عنوان عروس شهرهای گیلان و مهمان‌پذیری مردمانش یاد می‌شود.

وی با اشاره به تعطیلات پیش رو خطاب به اعضای ستاد خدمات سفر به لاهیجان افزود: چند روز آینده تعطیلاتی پیش رو بوده که از ویژگی‌های خاصی برخوردار است رحلت امام خمینی (ره)، سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد و شب‌های قدر که یقیناً میهمانانی از سراسر کشور به لاهیجان می‌کنند باید شرط میهمان‌نوازی ادا شود؛ و دستگاه‌های مختلف و مرتبط آمادگی لازم را داشته باشند تا مشکل خاصی به وجود نیاید.

امیر جانبازی  با تأکید بر ضرورت آمادگی لازم دستگاه‌های مرتبط و توجه به اهمیت کنترل ترافیک تصریح کرد: اداره راه و راهور در نقاط ترافیکی شهر به‌خصوص در میدان گیل حضورداشته و امکانات لازم برای تسهیل عبور میهمانان را فراهم کنند.

سرپرست فرمانداری لاهیجان گفت: فضای خوبی به لحاظ گردشگری، امنیتی، انتظامی، فرهنگی و غیره در شهرستان لاهیجان حاکم بوده با توجه به فصل کشاورزی و مناظر بسیار زیبا فرصت اقامت گردشگر در شهرستان مهیا شده است.

جانبازی خاطرنشان کرد: وقتی حضور نفر به لحاظ شناور در شهر و روستا بیشتر می‌شود مصرف آب افزایش پیداکرده و حضور میدانی آبفار، آبفا و دستگاه‌ها در حل مشکلات بسیار مفید و مؤثر است.

وی با اشاره به شروع طرح دریا بیان کرد: هرماه دو بار جلسه ساماندهی سواحل لاهیجان برگزار خواهد شد و هماهنگی‌های لازم برای حل مشکلات طرح دریا و پرداخت معوقات ناجیان فراهم می‌شود.

سرپرست فرمانداری لاهیجان افزود: کمیته‌های ۹ گانه کار را بسیار جدی انجام دهند و به‌هیچ‌وجه اجازه ورود گردشگران به نقاط حادثه‌خیز را ندهند.

وی از شناسایی ۸ نقطه خطرآفرین در طول ۱۰ کیلومتر نوار ساحلی لاهیجان خبر داد و تصریح کرد: حفظ جان مردم بااهمیت بوده و غیر از طرح باید از نقاط خطرآفرین هم مراقبت ویژه داشته باشیم تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

جانبازی با اشاره به اینکه در داخل طرح پلیس، هلال‌احمر و ورزش جوانان حضور دارند ناجیان هم بر اساس ضوابط مستقر خواهند شد گفت: باید آموزش همه ناجیان در اولویت قرار بگیرد و در لیست پرداخت حق‌الزحمه باید کسانی معرفی شوند که انجام‌وظیفه کردند.

وی از آسفالت فاز نخست راه دسترسی لاهیجان به ساحل شامل آسفالت مسیر حسنعلیده به جیرباغ خبر داد و افزود: در آینده نزدیک فاز دوم این مسیر اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست