• تاریخ: اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26447

عالمان مومن جایگاه والایی نزد پروردگار دارند

امام جمعه رودسر با اشاره به اینکه علم در کنار ایمان و تقوای الهی در پیشرفت و تکامل انسان تاثیرگذار است گفت: علم به تنهایی کارساز نیست و عالمان مومن جایگاه والایی در نزد پروردگار دارند. ...

به گزارش  رصدرودسر، حجت الاسلام تقی روحانی پیش از ظهرامروز در مراسم تجلیل از ۷۵ نفر از برترین های کنکور ۹۶ در قالب جشن ستارگان در سالن شهید آوینی اداره ارشاد این شهرستان با اشاره به آیات قرآن و مقام شامخ اندیشمندان در نزد خداوند اظهار کرد: انسان های با ایمان و صاحبان علم و دانش در جامعه بشری از سوی پروردگار سبحان به مقام و منزلت می رسند.

وی با اشاره به اینکه انسان های با ایمان نسبت به انسان های فرهیخته و دانشمند ارجحیت دارند افزود: اهل خدا بر عالمان مقدم بوده و از جایگاه رفیعی نزد خداوند برخوردار است.

امام جمعه رودسر با بیان اینکه هر عالمی در جامعه تاثیرگذار نیست تصریح کرد: چه بسا دانشمندانی هستند که با علم خود برای تخریب و عذاب بشریت گام برداشتند برای اینکه جامعه از وجود شما بهره مند شود باید تقوا را با علم همراه کنید.

روحانی با اشاره به اینکه علم در کنار ایمان و تقوای الهی در پیشرفت و تکامل انسان تاثیرگذار است گفت: علم به تنهایی کارساز نیست و عالمان مومن جایگاه والایی در نزد پرودگار دارند.

وی خطاب به دانش آموزان و جوانان که نظام جمهوری اسلامی یک نظام الهی است که با خون شهدا به ثمر رسیده است افزود: ایران عالمانی می خواهد که با تکیه بر خدا برای کسب مدارج علمی تلاش می کنند و می توانند در آینده برای پیشرفت و توسعه کشور نقش آفرینی کنند.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست