• تاریخ: اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26433

تاثیرگذاری حمایت از کالای ایرانی در حمایت از کارگران با بهبود وضعیت معیشتی آنان

سرپرست فرمانداری رودسر با اشاره به تاکید ویژه دولت تدبیر و امید رفع موانع تولید و سرمایه گذاران در حوزه اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی جامعه گفت: ما می توانیم با حمایت از کالای ایرانی به بهبود وضعیت معیشتی کارگران و حمایت ...

به گزارش رصدرودسر، علی وارسته روز شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به نام گذاری سال به عنوان حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد:مدیران ادارات نسبت به حمایت از کالای ایرانی به ویزه تولیدات شهرستان در راستای ایجاد رغبت و انگیزه برای تولید کننده اهتمام ویزه داشته باشند و مصرف چای داخلی را در ادارات جدی بگیرند.

وی با گرامیداشت هفته سلامت از تشکیل مجمع انجمن سلامت شهرستان رودسر برای ارتقای سلامت مردم خبر داد .

سرپرست فرمانداری رودسر به هفته مشاغل و بسترسازی مناسب برای ایجاد اشتغال در این شهرستان اشاره و تصریح کرد: اجرای طرح استاد شاگردی،  توجه به کسب و کارهای خرد و متوسط و رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاران در راه اندازی مراکز خدماتی و تولیدی به اشتغال جوانان و بهبود وضعیت اقتصادی منطقه تاثیرگذار است.

وی با گرامیداشت هفته معلم و اهمیت گذاشتن به مقام شامخ فرهنگیان افزود: معلمان همواره نقش سازنده ای در عرصه های علمی، فرهنگی و سیاسی ایفا می کنند و از مدیران ادارت و دستگاه ها خواست تا نسبت به ارج نهادن این قشر فرهیخته جامعه اهتمام بورزند. .

وارسته با گرامیداشت هفته کار و کارگر در سال حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت : تاکید ویژه دولت تدبیر و امید رفع موانع تولید و سرمایه گذاران در حوزه اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی جامعه است و ما می توانیم با حمایت از کالای ایرانی به بهبود وضعیت معیشتی کارگران و حمایت از آنان کمک کنیم.

وی توجه به حوزه گردشگری و بوم گردی ، کشاورزی و تجارت را سه مولفه لازم و ملزوم یکدیگر در راستای اشتغال پایدار خواند و افزود :با برنامه ریزی های صورت گرفته شهرستان رودسر شاهد رشد ۳۳ درصدی گردشگر در نوروز امسال بود و تلاش می کنیم این روند در تعطیلات تابستانی ادامه داشته باشد.

سرپرست فرمانداری رودسر همکاری، هم افزایی و تعامل بین ادارات و دستگاه ها برای خدمت بهتر به مردم را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد : یکی از راه های رفع مشکلات شهرستان ارتباط مدیران ادارات با همدیگر است.

وی توجه به سواحل رودسر و رودخانه هایی مانند گزافرود و آچی رود در سطح  این شهرستان به عنوان پتانسیل های شاخص در توسعه گردشگری تاثیرگذار خواند و افزود: با تحقق این گونه طرح ها می توان به اشتغال پایدار،کاهش بیکاری و درآمدزایی مردم کمک کرد.

وارسته با اشاره به وضعیت نامناسب زباله شهرستان رودسر به ویژه روستاها تصریح کرد: برای مدیریت بهتر پسماند این شهرستان نیازمند اهتمام جدی تر مسئولان به ویژه بخشداران،دهیاران و شوراها هستیم و انتظار داریم با آموزش و فرهنگ سازی لازم در زمینه تفکیک زباله از مبدا از حجم زباله ها کاسته شود.

وی توجه به بانوان و نسل جوان جامعه را مورد تاکید قرار داد و افزود: واگذاری مسئولیت ها و اعتماد به جوانان یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید است.

سرپرست فرمانداری رودسر برگزاری جشنواره های بومی و محلی را در ایجاد نشاط و شادابی جامعه تاثیرگذار خواند و گفت:نشاط و شادابی در رشد و پویایی جامعه موثر بوده بنابراین اهتمام همه مسئولان در این راستا ضروری است .

وی رودسر را بزرگترین تولید کننده گل گاوزبان و فندق و دومین تولید کننده چای کشور اعلام کرد و افزود: استفاده بهبنه از این برندها و ظرفیت ها می تواند به ایجاد اشتغال و درآمد پایدار مردم منطقه کمک شایانی کند.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست