• تاریخ: فروردین ۳۰, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26413

اجرای ۳۰ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای رودسر به کارآموزان

رئیس اداره فنی و حرفه ای رودسر با اشاره به آموزش های روستایی این مرکز گفت: در سال گذشته ۳۰ هزار نفر ساعت آموزش به کارآموزان ارائه شده است. ...

هادی یوسفی امروز در گفت و گو با رصدرودسر، با اشاره به نقش و اهمیت آموزش مهارت های روستایی سازمان فنی و حرفه ای در راستای توانمند سازی و افزایش مهارت نیروی انسانی در بخش روستایی اظهار کرد:این سازمان با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی برنامه هایی را به منظور توسعه آموزش های فنی و حرفه ای برای ایجاد شغل در مناطق روستایی و کمک به ایجاد فرصت شغلی جدید و احیا مشاغل خانگی روستاییان تدوین کرده و در حال اجراست.

وی رودسر را با توجه به شرایط محیطی و بومی در زمینه آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به روستاییان فعال خواند و افزود: هدف از این آموزش ها این است که نیروهای فعال کار روستاها پس از کسب مهارت به جای نیاز به مهاجرت به سایرمناطق بتوانند با توجه به پتانسیل های موجود در خود روستاها مشغول به فعالیت های پایدار شوند.

رئیس اداره فنی و حرفه ای رودسر با اشاره به عملکرد آموزش فنی و حرفه ای رودسر در سال ۹۶ در زمینه آموزش های روستایی گفت: با توجه به سیاست های اتخاذ شده اداره کل فنی و حرفه ای استان گیلان تعهد رودسر معادل ۲۵ هزار نفر ساعت بود که توانستیم با تلاش همکاران اداره فنی و حرفه ای این شهرستان عملکردی معادل آموزش۳۰ هزار نفر ساعت با پوشش بیش از ۱۰۰ صددرصد تعهدات آموزشی شهرستان انجام دهیم.

یوسفی افزود: دوره های مختلفی به ویژه در مناطق محروم برای روستائیان انجام شد که خوشبختانه در ایام نوروز با تولیدات صنایع دستی توانستند با حضور گردشگر در روستا درآمد خوبی کسب کنند و این طرح در سال ۹۷ با جدیت بیشتری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست