• تاریخ: فروردین ۲۸, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26409

کشاورزان رودسری در کشت نشا برنج تعجیل نکنند

سرپرست فرمانداری رودسر بر ضرورت پاکسازی و لایروبی بهتر رودخانه ها و انهار در مدیریت تامین آب کشاورزی تاکید کرد و گفت: با توجه به سرمای پیش رو کشاورزان از تعجیل در کشت نشا برنج پرهیز کنند. ...

به گزارش رصدرودسر، علی وارسته پیش از ظهر امروز در نشست کمیته مدیریت آب این شهرستان در برنامه ریزی مدون و صحیح در حوزه مدیریت تامین آب کشاورزی اظهار کرد:نباید در حوزه آب و آبرسانی بحران احتمالی را به مردم منتقل کرد.

وی فرآیند مدیریت آب را امری ضروری خواند و افزود: در حوزه تامین زیرساخت های کشاورزی ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل منابع استانی برای شهرستان رودسر در نظر گرفته شده که در قالب تجهیز امکانات لایروبی رودخانه ها و انهار هزینه خواهد شد.

سرپرست فرمانداری رودسر بر ضرورت لایروبی بهتر رودخانه ها و انهار در مدیریت تامین آب کشاورزی تاکید کرد و گفت: مجوز حفر ۳ حلقه چاه کشاورزی صادر و فعال سازی برخی چاه های عمیق حفر شده جهت مدیریت آب در هنگام بروز بحران احتمالی در این شهرستان ضروری است.

وی برگزاری نشست های مشترک آب سواران و دهیاران منطقه در تامین منابع آبی مهم خواند و افزود: بیمه محصولات کشاورزی و جبران خسارات احتمالی مهم است.

سرپرست فرمانداری رودسر از کشاورزان این شهرستان خواست تا از تعجیل در کشت زود هنگام نشا برنج با توجه به سرمای پیش رو پرهیز کنند.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست