• تاریخ: آوریل 15, 2018
  • شناسه خبر: 26395

رودسر بزرگترین تولید کننده گل گاوزبان ایران

مدیر جهاد کشاورزی رودسر این شهرستان را بزرگترین تولید کننده گل گاوزبان ایران خواند و گفت: سالیانه حدود۲۲۰ تن گل گاوزبان در اشکورات رودسر تولید می شود. ...

احسان الله مشتاق در گفت و گو با رصدرودسر اظهار کرد: ۴ هزار نفر بهره بردار در ۴۷۰ هکتار از زمین های اشکورات رودسر برای تولید محصول گل گاوزبان فعالیت دارند.

وی رودسر را به لحاظ مساحت زیر کشت و تولید محصول بزرگترین تولید کننده گل گاوزبان ایران خواند و افزود:تولید سالیانه گل گاوزبان در اشکورات رودسر به طور متوسط  ۲۰۰ تا ۲۲۰ تن با توجه به شرایط آب و هوایی در نوسان است.

مدیر جهاد کشاورزی رودسر با اشاره به اینکه برداشت گل گاوزبان از ۲۰ فروردین ماه آغاز و تا پایان تیرماه ادامه دارد تصریح کرد: امسال به دلیل مساعد بودن شرایط آب و هوایی برداشت گل گاوزبان دو هفته جلوتر در مناطق پائین دست آغاز شده و پیش بینی می شود که تولید امسال محصول نسبت به سال گذشته بیشتر باشد.

وی با اشاره به اینکه در طی دو سال گذشته در زمینه فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی به ویژه گل گاوزبان اقدامات مفیدی برای صدور مجوز و تسهیلات بانکی صورت گرفته است گفت: نخستین کارگاه فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی در روستای نیلو در سال گذشته به بهره برداری رسید.

مشتاق با اشاره به صدور مجوز و تسهیلات دو واحد تولید عرقیات گیاهی در مناطق پائین دست رودسر تصریح کرد: کارگاه تولید عرقیات گیاهی در روستای تمیجان بخش مرکزی رودسر در سال گذشته به بهره برداری رسید و کارگاه تولید عرقیات در بندبن واجارگاه با پیشرفت فیزیکی بالا امیدواریم در هفته دولت امسال مورد افتتاح و بهره برداری قرار گیرد.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست