• تاریخ: فروردین ۲۲, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 26374

خزانه گیری برنج در ۸۰ درصد شالیزارهای رودسر انجام شد/ پیش بینی کشت مکانیزاسیون در ۵ هزار هکتار از شالیزارهای رودسر

مدیر جهاد کشاورزی گفت: خزانه گیری برنج در ۸۰ درصد شالیزارهای این شهرستان انجام شده است. ...

احسان الله مشتاق امروز در گفت و گو با رصدرودسر اظهار کرد: تاکنون ۸۰ درصد خزانه گیری برنج در شالیزارهای رودسر انجام شده و انتظار داریم تا پایان فروردین ماه جاری کار خزانه گیری در این شهرستان به اتمام برسد.

وی از آغاز عملیات نشاکاری از هفته دوم اردیبهشت ماه جاری در رودسر خبر داد و افزود:شخم اول مزارع برنج در رودسر ۱۰۰ درصد و شخم دوم بیش از ۲۰ درصد انجام گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی رودسر با اشاره به کاهش ورودی های منابع آبی به ویژه در اواخر خرداد ماه تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان رودسر از آب سد بهره مند نیست و بیشتر تحت منابع آبی از رودخانه های بزرگ مانند پلرود ، انهار و چاه های حفر شده کشاورزی است از کشاورزان انتظار داریم با مدیریت به موقع شخم اولیه و احداث خزانه گیری و نشا در اواخر فصل زراعی دچار کمبود و تنش آبی نشوند.

وی با اشاره به حمایت های دولت در خصوص اعطای تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: در سال گذشته ۴ هزار هکتار از شالیزارهای رودسر زیر کشت مکانیزاسیون بوده و پیش بینی می کنیم امسال در بیش از ۵ هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان کشت مکانیزاسیون انجام شود.

مشتاق افزود: رودسر دارای ۱۰ هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی شالیزاری است که ۹ هزار هکتار آن قابلیت طرح تجهیز دارد و تاکنون ۷۵ درصد این اراضی تجهیز و نوسازی شده است.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست