• تاریخ: اسفند ۲۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 26346

توجه به گردشگری در شتاب بخشی توسعه بخش مرکزی رودسر تاثیرگذار است

بخشدار مرکزی رودسر با اشاره به اینکه حضور گردشگران و مسافران در ایام نوورز فرصت مناسبی در شناساندن ظرفیت ها و توانمندی های بخش مرکزی رودسر است افزود: رونق گردشگری از عوامل توسعه پایدار بوده که می تواند رشد و توسعه رودسر ...

به گزارش رصدرودسر، رحمت الله پسند پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه این شهرستان با تبریک قرار گرفتن در آستانه سال نو و بهار طبیعت و تشریح عملکرد بخشداری مرکزی رودسر در یک سال گذشته اظهار کرد:بانک جامع اطلاعاتی جوانان و نخبگان در این بخش راه اندازی می شود.

وی از اجرا و افتتاح ۱۰۴ پروژه عمرانی و خدماتی با ۱۷ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان اعتبار طی هفته دولت و دهه فجر امسال خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه برای ۱۷ نفر اشتغال موقت و ۱۰۶ نفر اشتغال دائم فراهم شده است.

پسند به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در ایام تعطیلات و مناسبت های مختلف اشاره کرد و افزود: ایجاد فضای نشاط و شادابی برای خانواده ها و شناساندن قابلیت ها و توانمندی های بخش مرکزی رودسر به مسافران و گردشگران از اهداف برگزاری برنامه های فرهنگی است.

وی به هویت تاریخی و فرهنگی بخش مرکزی رودسر به عنوان ظرفیت های گردشگری این بخش برشمرد و تصریح کرد: این بخش با دارا بودن مواهب طبیعی زیبا شامل سواحل، باغات و مزارع کشاورزی رودخانه ها و غیره جاذبه ها و چشم اندازهای خاصی دارد که سالانه میزبان گردشگران داخلی و خارجی زیادی است.

وی با اشاره به اینکه حضور گردشگران و مسافران در ایام نوورز فرصت مناسبی در شناساندن ظرفیت ها و توانمندی های بخش مرکزی رودسر است افزود: رونق گردشگری از عوامل توسعه پایدار بوده که می تواند رشد و توسعه رودسر را شتاب بخشد.

بخشدار مرکزی رودسر از اماده سازی ۷ هتل و تعدادی مسافر کاشانه با امکانات رفاهی مناسب در مناطق بلالم ، حسن سرا و احمدآباد این بخش به مناسبت ایام نوروز خبر داد و گفت: بخش مرکزی رودسر آمادگی کامل برای استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی را دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در بخش مرکزی رودسر تصریح کرد: روزانه حدود ۴ تن زباله در این بخش جمع اوری می شود و با حضور مهمانان و مسافران نوروزی پیش بینی می شود این حجم از زباله حدود ۷ تن در روز برسد.

وی به جذب سرمایه گذار . ایجاد درآمدهای پایدار جهت اشتغال بیشتر را از اولویت های بخشداری مرکزی رودسر اعلام کرد و گفت:بخش مرکزی رودسر مستعد سرمایه گذاری است و ما باید بتوانیم از ظرفیت های منطقه در جذب سرمایه گذار در راستای توسعه و پیشرفت منطقه و خدمت به مردم بهره گیریم.

بخشدار مرکزی رودسر طرح بوم گردی را از دیگر ظرفیت های این بخش در ایجاد اشتغال و درآمدزایی مردم خواند و تصریح کرد: تاکنون ۸ نفر از روستائیان بخش مرکزی رودسر در مرحله اداری جهت معرفی به بنیاد مسکن و تعداد ۴ نفر در مرحله معرفی به استان قرار دارند که با دریافت وام و اجرایی شدن طرح بوم گردیگ از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح کارا جهت ایجاد اشتغال تصریح کرد: در اجرای این طرح ۴ دستگاه شامل جهاد کشاورزی، گردشگری ، صنعت و معدن و شیلات با دبیری اداره کار و تعاون و رفاه اجتماعی همکاری دارند که تاکنون ۱۰ نفر جهت دریافت تسهیلات در مرحله اداری قرار دارند.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست