• تاریخ: اسفند ۱۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 26291

نقش رسانه ها در نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله از مبدا در جامعه تاثیرگذار است

رئیس شورای شهر کلاچای بحث زباله را دغدغه همه شهرداری های شهرهای ساحلی دانست و گفت: باید با تمام توان و ظرفیت برای نهادینه کردن بحث تفکیک زباله از مبدا در جامعه تلاش کنیم و در این راستا نقش رسانه ها تاثیرگذار است. ...

به گزارش رصدرودسر، محمد پورحسین در جلسه هم اندیشی با خبرنگاران این شهرستان حول محور مدیریت پسماند کلاچای اظهار کرد: حضور خبرنگاران در چنین جلساتی برای تصمیم گیری جهت پیشرفت و آبادانی شهر تاثیرگذار و سازنده است.

وی خبرنگاران را نمایندگان افکار عمومی خواند و افزود: رسانه ها بازوان توانمند مسئولان در ارائه راهکارها برای برطرف شدن مشکلات جامعه هستند.

رئیس شورای شهر کلاچای بحث زباله را دغدغه همه شهرداری های شهرهای ساحلی دانست و تصریح کرد: افزایش همکاری شهروندان با شهرداری و شورای اسلامی جهت ساماندهی و بهبود مدیریت پسماند با تفکیک زباله از مبدا و کاهش حجم زباله ها امری ضروری است.

وی آموزش شهروندان و استفاده از بسته های تشویقی و ترغیبی را در فرهنگ سازی بحث تفکیک زباله از مبدا را موثر خواند و گفت: باید با تمام توان و ظرفیت برای نهادینه کردن بحث تفکیک زباله از مبدا در جامعه تلاش کنیم که در این راستا نقش رسانه ها بسیار موثر و پررنگ است .

پورحسین از جمع آوری روزانه ۱۰ تن زباله در سطح شهر کلاچای خبر داد و افزود:با مشارکت شهروندان کلاچایی ۱۵ درصد از حجم زباله های این شهر به صورت تفکیک شده جمع آوری می شود.

ایجاد واحد مستقل در حوزه پسماند شهری کلاچای در ارتقاء طرح تفکیک زباله تاثیرگذار است

نائب رئیس شوراش شهر کلاچای در این نشست ایجاد واحد ویژه و مستقل در حوزه پسماند شهری را مورتاکید قرار داد و اظهار کرد: راه اندازی این واحد مشخص می تواند برای ارائه راهکارهایی جهت ارتقاء طرح تفکیک زباله از مبدا موثر باشد.

فرزاد قلی پور خواستار ساماندهی محل دفن زباله شد و افزود: با توجه به قرار گرفتنن در آستانه سال جدید و استقبال از مسافران نوروزی پاکسازی ساحل از زباله جزء برنامه های شهرداری و شورای اسلامی شهر کلاچای است.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست