• تاریخ: دی ۵, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 26001

پرداخت مقرری بیمه بیکاری برای ۵۸۰ نفر از کارگران رودسری

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی رودسر گفت: برای ۵۸۰ نفر از کارگران مقرری بیمه بیکاری پرداخت می شود که حقوق ماهیانه مقرری بگیران حداقل قانون کار(۹۳۰ هزار تومان) است. ...

به گزارش رصدرودسر ، شریف حسن زاده با اشاره به عملکرد ۹ ماهه اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی این شهرستان صیانت از نیروی کار را یکی از وظایف این اداره خواند و اظهار کرد: در این راستا ۲۰۷ مورد بازرسی ادواری و ۱۹۷ مورد بازرسی موردی از شرکت ها و کارگاه های فعال رودسر انجام شده است.

وی افزود: برای حفظ و صیانت از نیروی کار ۳۷۸ فقره پرونده شکایت کارگران به طرفیت از کارفرمایان در این اداره رسیدگی شده است.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی رودسر تصریح کرد: برای ۵۸۰ نفر از کارگران مقرری بیمه بیکاری پرداخت می شود که حقوق ماهیانه مقرری بگیران حداقل قانون کار(۹۳۰ هزار تومان) است.

وی به تشکیل تعاونی ها و نظارت بر کار تعاونی ها اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳ شرکت تعاونی در زمینه فرآوری فندق و گیاهان دارویی، بسته بندی چای و خدمات پزشکی در رودسر به ثبت رسیده و ۴ شرکت تعاونی دیگر در شرف تاسیس است.

حسن زاده از تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران رودسر خبر داد و افزود: تاکنون ۶۰۰ نفر از مردم در سطح شهرستان با خرید سهام به عضویت این شرکت تعاونی درآمده اند و کسانی که تمایل به عضویت در این شرکت تعاونی را دارند می توانند به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی رودسر مراجعه کنند.

وی با اشاره به نظارت بر تعاونی ها تصریح کرد: اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سامانه نظارت و جلسات مجامع تعاونی ها حضور فعال داشته و برنامه ریزی های لازم برای ساماندهی آنان انجام می دهد.

این مسئول از تشکیل ۳ انجمن صنفی کارگران ساختمانی در چابکسر، کلاچای و رودسر خبر داد و افزود: تاکنون بالغ بر یک هزار نفر از کارگران ساختمانی به عضویت این انجمن ها درآمده اند.

وی رفع مشکل اشتغال و تولید را از اولویت های دولت تدبیر و امید خواند و گفت: برای اجرای طرح توسعه کسب و کار وضع موجود(تکاپو) در حوزه تولید در رودسر بیش از ۳۴ میلیارد تومان اعتبار در  ۸ دسته اشتغال فراگیر اولویت دار در قالب ۴ دستگاه اجرایی شامل جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، شیلات، و صنعت و معدن و تجارت اختصاص یافته است.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی رودسر از اختصاص ۱٫۵ میلیارد تومان تسهیلات در قالب مشاغل خانگی در این شهرستان خبر داد و افزود: با معرفی متقاضیان از سوی دستگاه های اجرایی به بانک های عامل تسهیلات مورد نظر با سود ۴ درصد جذب شده است.

انتهای پیام/

 

  • بامین تهویه - دی ۷, ۱۳۹۶ در ۵:۴۸ ق.ظ

    خدارو شکر کارگرا هم یه نفس راحت میتونن بکشن بالاخره

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست