• تاریخ: دی ۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25994

بیش از ۹۹ درصد جمعیت املش باسواد هستند

مسئول نهضت سواد آموزی املش، این شهرستان را پیشگام در راستای مبارزه با جهل و بی سوادی خواند و گفت: بیش از۹۹ درصد جمعیت املش باسواد هستند. ...

میثم رمضانی در گفت و گو با رصدرودسر، با گرامیداشت فرا رسیدن هفته نهضت سواد آموزی اظهار کرد: از اول تا ۷ دی ماه هفته نهضت سواد آموزی نامگذاری شده است.

وی املش را از شهرستان های پیشگام در راستای مبارزه با جهل و بی سوادی خواند و افزود: با یاری خداوند سبحان تا به امروز این شهرستان از نظر سطح سواد ۹۹٫۹۷ درصد را به خود اختصاص داده است.

مسئول نهضت سواد آموزی املش تصریح کرد: در سال ۹۶ این شهرستان توانسته با تحت پوشش بردن حجم ابلاغی استان به شهرستان ، رتبه دوم استان از نظر عملکرد را به خود اختصاص دهد.

وی گفت: در این راستا نهضت سواد آموزی املش توانسته در سال جاری تعداد ۹۶ نفر را در دوره های مختلف سواد آموزی اعم از انتقال ، تحکیم و سواد آموزی را تحت پوشش قرار دهد.

رمضانی با اشاره به اینکه ریشه کنی بی سوادی یک وظیفه عمومی است، افزود: به مناسبت هفته نهضت سواد آموزی در املش حدود ۲۰ برنامه فرهنگی و علمی برگزار می شود.

وی برگزاری نمایشگاه از عملکرد فعالیت ها و تولیدات مشارکتی و پژوهشی ، جلسه شورای پشتیبان سواد آموزی، تجلیل از فعالان سواد آموزی، اجرای مسابقه انشا نویسی در بین سواد آموزان، بازدید سواد آموزان از کتابخانه عمومی ، دیدار با خانواده های شهدا و امام جمعه شهرستان، توزیع کتاب های مسابقه کتاب خوانی با موضوع شعار سال ، …را از مهم ترین برنامه های نهضت سواد آموزی املش در این هفته اعلام کرد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست