• تاریخ: آذر ۱۲, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25868

مناسب سازی فضاهای شهری برای حمایت از معلولان ضروری است

فرماندار رودسر به مناسب سازی فضاهای شهری برای حمایت از معلولان تاکید کرد و گفت: پیاده روها و امکانات شهری باید به گونه ای باشد که معلولان برای استفاده از آنها مشکلات کمتری داشته باشند. ...

به گزارش رصدرودسر، امیر جانبازی روز یکشنبه در نخستین جلسه ستاد بازآفرینی شهری شهرستان رودسر در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد:بحث بازآفرینی شهری در قالب توسعه در همه ابعاد اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و کالبدی شهری را شامل می شود.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای درست این طرح اقدام مشترک و همه جانبه می طلبد، افزود: ارائه چهره مطلوب از حوزه شهری و شناسایی چهره ناموزون و نامتجانس و تلاش برای رفع آن از اهدف طرح بازآفرینی شهری است.

فرماندار رودسر تصریح کرد: این شهرستان دارای گستردگی فراوان برای بازآفرینی است که باید بافت های فرسوده ، قدیمی و حاشیه شهرها شناسایی و با برنامه ریزی مناسب اقدام شود.

وی به وجود رودخانه های داخل شهرها به عنوان ظرفیت مهم جهت زیباسازی شهرها اشاره کرد و افزود: رودخانه ها می توانند به عنوان منبع و کسب درآمدی برای شهرداری ها مدنظر باشد.

جانبازی با اشاره به اینکه در هر شهر و بخشی یکی از بقاع متبرکه برای توسعه و بازسازی معرفی شده است، گفت: در رودسر بقعه متبرکه آقاسید محمد صیدر محله معرفی شده که برای توسعه و بازسازی آن به نحو مطلوب باید تلاش شود.

وی با اشاره به حوزه چابکسر و قرار گرفتن در مسیر اصلی تردد حمل و نقل افزود: کارهای خوبی توسط شهرداری و شورای اسلامی در آزادسازی مسیر صورت گرفته و حتماً این ستاد برای خریداری محدوده به شهرداری کمک کند.

فرماندار رودسر به آماده سازی  طرح ها توسط مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: شهرداران برای ارانه برنامه های مناسب برنامه ریزی کنند.

وی به مناسب سازی فضاهای شهری برای حمایت از معلولان تاکید کرد و افزود: پیاده روها و امکانات شهری باید به گونه ای باشد که معلولان برای استفاده از آنها مشکلات کمتری داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست