• تاریخ: آبان ۱۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25671

تئاتر خیابانی تفکیک زباله ازمبدا دررودسر برگزار شد

به مناسبت روز فرهنگ عمومی شهرداری رودسر اقدام به برگزاری تئاتر خیابانی با موضوع فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبداء به مناسبت روز فرهنگ عمومی توسط شهرداری رودسر برگزار شد. ...

مدیر طرح تفکیک شهرداری رودسر ظهر امروز  در گفت و گو با رصدرودسر هدف از اجرای این برنامه را آموزش عملی تفکیک از مبداء به کمک هنرمندان ذکر کرد وگفت :در تکمیل آموزشی مدارس.مهد کودک ها دانش آموزان بطورعملی با این کار آشنا شده تا این مسئله درذهن همه نهادینه شود .

سمیه خونچین  با اشاره به  اهمیت تفکیک زباله ازمبداء به عنوان یک اصل اساسی  درحفظ محیط زیست وکمک به چرخش بهتر مواد اولیه  گفت :همه ما روزانه شنونده خبرهای نا امید کننده فراوانی در زمینه محیط زیست شامل بحران انرژی، بحران آب، آلودگی هوای کلانشهرها، افزایش نگران کننده تولید زباله و… هستیم.

وی افزود : روزانه ۵۰ میلیون کیلو زباله خانگی توسط شهروندان ایرانی تولید می شود و تنها ۵ درصد زباله های کشور بازیافت می شود.

مدیر طرح تفکیک شهرداری رودسر با اشاره به اینکه هم اکنون روزانه در ایران به اندازه یک هزار ساختمان ۵ طبقه به مساحت ۵۰۰ متر زباله انباشت می شود و این یک فاجعه است ، تصریح کرد: برای اینکه فرهنگ و صنعت بازیافت بتواند در کشور پیشرفت نماید ابتدا ما شهروندان باید نگاهی عمیق تر به تولید زباله در خانه های خود بیندازیم.

وی خطاب به شهروندان در خصوص اینکه چه میزان تفکیک زباله های تر از خشک در منزل، مدرسه و یا محل کار خود انجام می دهند، افزود: در اکثر خانه های ایرانی هنوز فقط یک سطل زباله نسبتا بزرگ (معمولا در آشپزخانه) قرار دارد و اعضای خانواده بدون توجه، تمام زباله های تر و خشک را یک جا در آن سطل جمع آوری می کنند در حالی که مردم اکثر کشورهای جهان از چند سال پیش به اهمیت تفکیک زباله ها در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی ها پی برده و تا حد ممکن در طرح تفکیک زباله از مبدا مشارکت می کنند.

خونچین آشنایی با روش تفکیک زباله ها را مورد تاکید شهروندان قرار داد و بیان داشت: سعی کنیم حداقل در منازل خود تفکیک زباله از مبدا را اجرا نماییم تا قدم بزرگی در حفاظت از جایی که همگی بر روی آن زندگی می کنیم برداریم.

وی اجرای تئاتر خیابانی را در جهت آشنايي با روش تفكيك از مبدا و آشنايي با برنامه هاي شهرداري اعلام کرد.

 

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست