• تاریخ: مهر ۲۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25488

جوانان آستین های همت را بالا زده با کارآفرینی کشور را از وابستگی نجات دهید / روستایی که با تولید به اقتصاد مقاومتی کمک می کند نمی تواند از تسهیلات بهره مند شود

امام جمعه رودسر اقتصاد مقاومتی را راهکار مقابله با بیکاری و رونق اقتصادی کشور خواند و گفت: جوانان آستین های همت را بالا زده با کارآفرینی و اشتغالزایی با استفاده از ظرفیت موجود کشور را از وابستگی به بیگانگان نجات دهید. ...

به گزارش خبرنگار رصدرودسر حجت الاسلام تقی روحانی در همایش گرامیداشت روز روستا و عشایر در سالن شهید آوینی این شهرستان اظهار کرد: برای اینکه در مقابل دشمنان محکم بایستیم تقویت ظرفیت دفاعی کشور ضروری است.

وی معیشت و برنامه های اقتصادی را مهم خواند و افزود:باید همگان در تحقق شعار سال و اقتصاد مقاومتی همکاری و همفکری داشته باشند و به صورت جدی به این امر توجه کرده و وارد میدان عمل شوند و ما زمانی می توانیم در مقابل ابرقدرت های جهان سر بلند کنیم که بتوانیم احتیاجات خود را تامین و به بیگانگان نیازی نداشته باشیم.

امام جمعه رودسر اقتصاد مقاومتی را راهکار مقابله با بیکاری و رونق اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و عملی کردن آن می توان کشور را در بسیاری از زمینه ها از وابستگی به کشورهای دیگر بی نیاز کرد و زمینه اشتغال و کار را به وجود آورد.

وی خطاب به جوانان بیکار خصوصاً تحصیل کرده منطقه با توجه به شرایط فعلی گفت: جوانان آستین های همت و اراده را بالا بزنید  و به دنبال ایجاد درآمد و کارآفرینی و اشتغالزایی با استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان مانند کشاورزی باشید تا با کسب درآمد و جلوگیری از وابستگی کشور به بیگانگان به  پیشرفت کشور کمک کرده باشید.

روحانی توجه به روستایی و کمک به روستا و تبدیل امکانات بالقوه به بالفعل را مورد تاکید مسئولان قرار داد و افزود: در خصوص گرفتن تسهیلات چطور یک روستایی که به تولید کشور و اقتصاد مقاومتی کمک می کند نمی تواند یک وام کوچک بگیرد و با موانع زیادی از طرف بانک ها مواجه است اما بعضی از آقایان می توانند وام های میلیاردی بگیرند و باز پرداخت نکنند و کسی هم مانع نمی شود! گویا دستی تو کار است که اجازه ندهد تا اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده محقق گردد.

وی با اشاره به جاری شدن سیل های اخیر در سطح استان و کمک به سیل زدگان تصریح کرد: چرا با هر بار بارش باران ما دچار آبگرفتگی و بخش اعظمی از مردم ما دچار سیل زدگی می شوند این بحث دیروز و امروز نیست با گذشت حدود ۴۰ سال از عمر انقلاب این گونه مشکلات اصل اسلام را زیر سوال می برد باید با برنامه ریزی صحیح به داد مردم رسید .

امام جمعه رودسر بیشتر عمل کردن و کمتر شعار دادن را مورد تاکید مسئولان قرار داد و افزود: دهیاران پیاده نظام های نظام جمهوری اسلامی هستند و لازم است تا در همه ابعاد فرهنگی ، مذهبی ،اقتصادی و عمرانی در روستاها تلاش کنند.

وی با اشاره به جنگ نرم و تهاجمات فرهنگی دشمنان اسلام گفت: توجه به مسایل فرهنگی از دغدغه های مقام معظم رهبری بوده و لازم است تا دهیاران و شوراها در روستاها با برنامه های فرهنگی بصیرت دینی را در روستائیان برای مقابله با هجمه های شوم دشمن تقویت کنند .

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست