• تاریخ: مهر ۱۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25469

گرامیداشت اربعین حسینی صیانت از دین اسلام است

امام جمعه رودسر گفت: گرامیداشت اربعین حسینی صیانت از دین اسلام است. ...

به گزارش رصدرودسر حجت الاسلام تقی روحانی در جلسه هماهنگی موکب اربعین این شهرستان در دفتر فرماندار رودسر اظهار کرد: بعد از شهادت امام حسین(ع) خلفایی که آمدند تا دوران صدام ملعون عتبات و عالیات ما قریب بسر بردند و اگر زائری می رفت در ناامنی و خوف بود.

امام جمعه رودسر افزود: به برکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به رهبری امام (ره) و بعد خلف صالح آن امنیت و امکانات برای زائران کربلا فراهم شد.

وی با اشاره به حرکت میلیونی راهپیمایی اربعین حسینی تصریح کرد: باید تلاش کنیم امسال این حرکت عظیم باشکوه تر از سال های قبل برگزار شود.

روحانی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال بیش از ۲۰ میلیون زائر اربعین در کربلای معلی حضور یابند، افزود: حضور میلیونی شیفتگان امام حسین(ع) از اقصی نقاط جهان در روز اربعین در کربلا نمایش عظمت و عزت اسلام و وحدت مسلمانان جهان است.

وی گرامیداشت اربعین حسینی را صیانت از دین اسلام دانست و تصریح کرد: خداوند امسال مدال نوکری از زائران اربعین حسینی در مرز مهران را بر عهده مردم رودسر گذاشته است.

امام جمعه رودسر افزود:در اربعین امسال زانرانی که به کربلا مشرف می شوند ریشه داعش با مجاهدت های مدافعان حرم ما کنده شده و امیدواریم این اتفاق به زودی در سوریه رخ دهد تا با نابودی کامل داعش جهان شیعه نفس راحتی بکشد و حرم اهل بیت(ع) در شام مورد عنایت زائران قرار گیرد.

وی گفت: امیدواریم که با برنامه ریزی و ایجاد فضای همدلی تحت یک بیرق در موکب رودسر این ماموریت را به طور اکمل و احسن به انجام برسانیم.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست