• تاریخ: مهر ۱۶, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25459

اهدای خون بیش از ۳۵۳۰ نفر در رودسر / نیازمند بودن پایگاه انتقال خون رودسر به نگاه خیرخواهانه نیکوکاران

مسئول پایگاه انتقال خون رودسر از اهدای خون ۳ هزار و ۵۳۳ نفر طی نیمه امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: احداث ساختمان پایگاه انتقال خون رودسر و توسعه تجهیزات آن نیازمند نگاه خیرخواهانه نیکوکاران است. ...

رضا جهانباز امروز در گفت و گو با خبرنگار رصدرودسر، با اشاره به اهدای خون در این شهرستان اظهار کرد: خون سالمی که توسط نیکوکاران برای احساس مسئولیت و همدلی با هم نوعان خود اهدا می شود جان انسان های زیادی را از مرگ نجات می دهد.

وی از اهدای خون ۳ هزار و ۵۳۳ نفر طی نیمه نخست امسال در رودسر خبر داد و افزود: اهدای خون در مدت مذکور نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۳ هزار و ۲۰۶ نفر بوده ۱۷ درصد افزایش داشته است.

مسئول پایگاه انتقال خون رودسر با اشاره به اجرای طرح پویش اهدای نذر خون در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در این شهرستان تصریح کرد: در این ایام ۱۵۲ نفر از خانم ها و آقایان رودسری خون اهدا کردند

وی  افزود: اهدای خون در روز عاشورا توسط نیکوکاران رودسری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته است.

جهانباز با بیان اینکه یک واحد خون اهدا شده می تواند به درمان سه نفر کمک کند، گفت: افرادی که بین ۱۸ تا ۶۰ سال دارند می توانند خون اهدا کنند.

وی با اشاره به نیاز مستمر و دائم  دریافت خون برای ۱۳۰ بیمار تالاسمی و ۱۱۰ بیمار دیالیزی در رودسر تصریح کرد: برای بیماران اورژانسی، سرطانی، زنان و زایمان و جراحی ها در بیمارستان شهید انصاری رودسر و نیکوکار خون مصرف می شود.

مسئول پایگاه انتقال خون رودسر افزود: این پایگاه به دلیل تولید محصولات خونی با کیفیت توانسته از سازمان بهداشت چهانی گواهی نامه بین المللی ایزو ۲۰۰۱ و ۲۰۰۸ دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه پایگاه انتقال خون رودسر یک هزار و ۹۸۶ نفر اهدا کننده مستمر دارد، گفت: اهدا کننده مستمر به دلیل اینکه از نظر بیماری های مختلف نظیرهپاتیت ، ایدز ، هپاتیت ، سفلیس،… آزمایش می شوند و سالم ترین خون اهدایی را دارا هستند.

احداث ساختمان پایگاه انتقال خون رودسر و توسعه تجهیزات آن نیازمند نگاه خیرخواهانه نیکوکاران است

جهانباز توسعه و تقویت تجهیزات این مرکز را ضروری خواند و افزود: ساختمان کنونی انتقال خون رودسر به صورت امانت در اختیار ما قرار دارد و قطعه زمینی زمینی حداقل به مساحت ۴۰۰ مترمربع برای احداث ساختمان مستقل لازم است .

وی از خیران نیکوکار خواست برای برطرف کردن مشکلات پایگاه مذکور در راستای ارائه خدمات مطلوبتر به سلامت جامعه همکاری و مساعدت کنند.

انتهای پیام/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست