• تاریخ: مهر ۱۵, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25450

خسارت۱۰ میلیارد تومانی سیل اخیر به زیرساخت های رودسر

فرماندار رودسر با اشاره به جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها در این شهرستان گفت: سیل اخیر بیش از ۱۰ میلیارد تومان به زیرساخت های رودسر آسیب رساند. ...

به گزارش رصدرودسر امیر جانبازی رودسری در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها در این شهرستان اظهار کرد: سیل اخیر بیش از ۱۰ میلیارد تومان به زیرساخت های این شهرستان آسیب زد.

وی افزود: این خسارات در زمینه راه های اصلی و فرعی ، تاسیسات برق ، کشاورزی ، مرغداری صنعتی، تخریب دیواره ها ی رودخانه ها،… بوده است.

فرماندار رودسر تصریح کرد: این میزان خسارات در صورتی است که اقدامات پیشگیرانه و زیرساخت های نسبی رودسر مانند لایروبی رودخانه ها صورت گرفته بود.

وی با اشاره به اینکه رودسر در بارش اخیر باران با ۳۱۲ میلی متر بعد از انزلی  دومین شهرستانی بود که بیشترین بارش ها را داشت ، گفت: در همان ساعت اولیه بارش باران برای مقابله با بحران های احتمالی و کمک به مردم شهرستان نیروها و تجهیزات امدادی در آماده باش کامل بودند و خدمات ارائه می دادند.

جانبازی با قدردانی از همه دستگاه های خدمات رسان در سیل اخیر رودسر افزود:برای احداث دیواره ها و لایروبی رودخانه ها و نهرها تخصیص اعتبارات کافی برای جلوگیری از بروز حوادث این چنینی ضروری است.

وی بحث تسهیلات و کمک بلاعوض برای آسیب دیدگان را مورد توجه مسئولان زیربط قرار داد و تصریح کرد: نقاطی که در این سیل ایجاد حادثه کرده شناسایی شده تا با مطالعات لازم و کار زیربنایی از بروز مشکلات و آسیب ها جلوگیری شود.

فرماندار رودسر از دستگاه های متولی مانند آب منطقه ای ، جهاد کشاورزی، محیط زیست ، بنیاد مسکن و شهرداری و دهیاری ها خواست تا برای صدور مجوز ساخت و سازها حریم رودخانه ها را رعایت کنند.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست