• تاریخ: اکتبر 6, 2017
  • شناسه خبر: 25442

باران رحمت الهی یا بلای طبیعی !

در دورانی که با چالش های خسکسالی و کم آبی رو به رو هستیم بارش های بارانی که از آن به عنوان بلایای طبیعی آن یاد می کنیم می تواند با مدیریت درست به یک فرصت طلایی برای ایام خشکسالی تبدیل گردد. ...

به گزارش رصدرودسر طی چند روز اخیر با وارد شدن سامانه بارشی در گیلان و هشدار هواشناسی در خصوص مقابله با بحران های احتمالی بر اثر جاری شدن سیلاب ما شاهد خسارات زیادی به مردم در مناطق مختلف گیلان هستیم.

کشوری که در سال های اخیر با خشکسالی رو به رو بوده و برای تامین آب شرب و کشاورزی مردم با بحران مواجه است می تواند با ذخیره کردن حجم وسیعی از بارش باران های فصلی در پشت سدها، پرکردن آب بندان ها و تامین منابع زیرزمینی از هدر رفت آب جلوگیری و آن را برای روزهای مورد نیاز استفاده کند.

متاسفانه هر وقت باران شدیدی می بارد ما شاهد پدیده ای به نام آب گرفتگی و سیلاب رو به رو هستیم در صورتی که می توان با مدیریت و تدبیر صحیح این تهدید را به یک فرصت طلایی برای ایام خشکسالی تبدیل کرد.

اگر دستگاه های متولی در حد امکان اقدامات پیشگیرانه برای آماده سازی زیرساخت ها شامل لایروبی به موقع رودخانه ها و نهرها ، تمیز کردن زیر پل ها از شاخ و برگ و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی در بستر رودخانه ها داشته باشند شاید ما کمتر با هر بارشی شاهد وضعیت بحرانی در گیلان باشیم.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست