• تاریخ: مهر ۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25424

عزاداری بیش از ۸۰ هیئت مذهبی در امامزادگان ماچیان در عاشورای حسینی

مسئول هیئت امنای امامزادگان ماچیان گفت: بیش از ۸۰ هیئت مذهبی در قالب بیش از ۲۵ هزار عزادار از عاشورا تا شام غریبان امام حسین(ع) در آستان مقدس امامزاده مرتضی و ابراهیم ماچیان به عزاداری می پردازند. ...

محمد حسین زاده در گفت و گو با رصدرودسر، با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) اظهار کرد: آستان مقدس امامزادگان ماچیان هر سال در دهه اول محرم به ویژه شب عاشورا و شام غریبان امام حسین(ع) پذیرای هیئت های مذهبی زیادی از عزاداران است.

وی افزود: امسال آستان مقدس امامزاده مرتضی و ابراهیم ماچیان پذیرای بیش از ۸۰ هیئت مذهبی با جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر جمعیت از شهرها و روستاهای مختلف شهرستان رودسر خواهد بود که با سینه زنی و زنجیرزنی فضای معنوی و حزن انگیزی در این آستانه ایجاد می کنند. .

مسئول هیئت امنای امامزادگان ماچیان با قدردانی از انتظامات نیروی انتظامی و بسیج برای هدایت عزاداران و ایجاد نظم در فضای آستانه تصریح کرد:هیئت های مذهبی در ایستگاه های صلواتی که توسط هیئت امنا و خیران فراهم شده پذیرایی می شوند.

وی برگزاری تشیع جنازه نمادین گهواره علی اصغر(ع) با پرچم سبز کربلای امام حسین(ع) و پرچم متبرک به بارگاه حضرت زینب (س) و حضرت رقیه(س) در مراسم شیرخوارگان علی اصغر(ع) و با حضور جمع کثیری از مادران از دیگر برنامه هایی بود که توسط هیئت امنای امامزادگان ماچیان به مناسبت دهه اول محرم برگزار شد.

حسین زاده از مسقف کردن گلزار شهدای والامقام آرمیده در فضای امامزادگان ماچیان با نورپردازی های معنوی در آینده نزدیک خبر داد.

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست