• تاریخ: مهر ۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25418

یادواره شهدای ماچیان کلاچای برگزار شد

یادواره شهدای والامقام ماچیان از بخش کلاچای با حضور گسترده مردم و خانواده های شهدا برگزار شد. ...

به گزارش رصدرودسر سردار کمیل مطیع دوست یکی از فرماندهان سپاه پاسداران کشور در مراسم یادواره فرماندهان و شهدای والامقام ماچیان از بخش کلاچای اظهار کرد: شهدا دارالشفای آزادگان جهان است.

وی با اشاره به اینکه هر چه داریم از شهدا است، افزود: با رجوع به زندگی نامه، خاطرات و وصایای شهدا متوجه می شویم که مقام و منزلت شان زیاد است .

این فرمانده سپاه تداوم انقلاب اسلامی و ریشه دفاع مقدس را در محرم و نهضت عاشورا دانست و تصریح کرد: به گفته امام(ره) محرم صفر اسلام را زنده نگه داشته است .

وی با اشاره به نامگذاری اسم رمز و عملیات های جنگ با نام شهدای کربلا افزود: انتخاب اسم شهدای کربلا حرکت دهنده و جهت دهنده دفاع مقدس بود و موجب سلحشوری و حماسه آفرینی رزمندگان ما در دوران ۸ سال دفاع مقدس شد.

مطیع دوست به احیای رشادت ها و مقاومت های رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس و تبیین اهداف والای آنان تاکید کرد و گفت: اقتدار و عزت امروز جمهوری اسلامی مرهون ایثارگری و از خودگذشتگی رزمندگان دفاع مقدس است .

وی با اشاره به اینکه شعارهای ما در دفاع مقدس اسلامی بود که روحیه مکتبی می داد، افزود: جبهه های ما مثل چشمه های جوشانی بود که از قله های مرتفع کربلا و حماسه عاشورا نشات گرفت و رزمندگان ما با قدرت ایمان و مکتب با دشمنان می جنگیدند.

این فرمانده سپاه با اشاره به اینکه در مدت ۳۰۰ سال گذشته هرگاه در ایران جنگ شد یک قسمتی از خاک مان به دست دشمنان افتاد، تصریح کرد: در دوران ۸ سال دفاع مقدس که طولانی ترین جنگ قرن ۲۰ بود با ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام حتی یک وجب از خاک میهن مان را به دشمن ندادیم.

وی شهدا را الگوی همه جامعه خواند و افزود: شهدا همانند شهید عشوری ها و حججی ها شهادت را خریده بودند و ماندگار شدند.

مطیع دوست داعش را پرورش یافته استکبار برای بد نشان دادن چهره اسلام دانست و تصریح کرد: شهادت شهید حججی بدبینی بعضی از مردم جهان را از اسلام نجات داد و ثابت کرد که اسلام دین جنگ و خشونت نیست .

وی با اشاره به اینکه شهدا ریشه در کربلا دارند و با هر بار جوشش موجی در جامعه ایجد می کنند، گفت: شهدا ارتباط معنوی ایجاد می کنند و موجب تحول می شوند.

این فرمانده سپاه با اشاره به اینکه شهدا جان عزیزشان را برای دفاع از کشور و اسلام هدیه کردند، افزود: ما باید تلاش کنیم تا راه شهدا در جامعه به بازی گرفته نشود .

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست