• تاریخ: مهر ۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25421

وقف معامله ارزشمند با خدا است / نقش روحانیون در ترویج فرهنگ وقف برجسته است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر و املش وقف را معامله ارزشمند با خدا دانست و گفت: نقش روحانیون در ترویج فرهنگ وقف برجسته است. ...

به گزارش رصدرودسر حجت‌الاسلام عباس خوبرو در نشست تخصصی وقف با روحانیون اعزامی پیرامون وقف و بصیرت عاشورایی در اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان اظهار کرد: روحانیون نقش ویژه‌ای در ترویج و توسعه فرهنگ وقف بر عهده‌ دارند.

وی با اشاره به اینکه وقف در راه خدا و به‌منظور رفع نیاز نیازمندان معامله‌ای بسیار ارزشمند است، افزود: سنت حسنه وقف صدقه جاریه‌ای است که هیچ زمانی از بین نرفته و اثرات و برکات آن‌هم برای مردم و واقف تا همیشه ماندگار خواهد بود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودسر و املش جایگاه وقف را از دیدگاه اهل‌بیت (ع) والا خواند و تصریح کرد: پیامبر (ص)، حضرت علی (ع) و دیگر ائمه معصوم (ع) خود ازجمله نخستین واقفان صدر اسلام و مبلغان این سنت حسنه به شمار می‌روند.

وی با اشاره به اینکه مشوق اصلی اکثر وقف‌هایی که امروزه برای ما به یادگار مانده جامعه روحانیت است، افزود: در هر عصری که روحانیت نسبت به وقف توجه داشته‌اند مردم نیز خاضعانه وارد عرصه شده و مالی را وقف کردند و این بیانگر نقش اثربخش جامعه روحانیت در این زمینه است.

خوبرو اطلاع‌رسانی و انجام تبلیغات مناسب و اصولی برای نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه مؤثر خواند و گفت: اگر فرهنگ وقف به‌خوبی تبیین و نهادینه شود قطعاً بسیاری از مشکلات کنونی جامعه و مردم نیز رفع خواهد شد و تحقق این مهم نیازمند مشارکت و همت جامعه روحانیت است.

وی افزود: در ایام ماه محرم و برگزاری ویژه‌برنامه بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه و مساجد می‌توان برای ترویج این سنت حسنه قدم برداشت.

به گزارش رصدرودسر در پایان جلسه مذکور هرکدام از روحانیون پیرامون وقف و بصیرت عاشورایی نظرات خود را اعلام کردند و همچنین در این نشست روحانیون بقاع متبرکه سید عبدالله بند بن رحیم‌آباد و سید ابراهیم و مرتضی ماچیان و سید ابوجعفر ابیض میانده چابکسر و سید حسین کشکلایه و امامزاده چالکسرا و سید سلیمان توتکله و … حضور داشتند.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست