• تاریخ: مرداد ۱۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25036

برگزاری بیش از ۱۰ برنامه فرهنگی امامزادگان ماچیان در دهه کرامت

مسئول هیئت امنای آستان مقدس امامزادگان ماچیان کلاچای از برگزاری بیش از ۱۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در این آستانه خبر داد. ...

محمد حسین زاده در گفت و گو با رصدرودسر با گرامیداشت دهه کرامت اظهار کرد: از ولادت حضرت معصومه(س) تا میلاد حضرت امام رضا(ع) دهه کرامت نامگذاری شده است.

وی از برگزاری بیش از ۱۰ برنامه فرهنگی در آستان مقدس امامزادگان ماچیان طی این ایام خبر داد و افزود:برگزاری دعای ندبه و توسل، جشن میلاد حضرت معصومه(س) و اهدای جوایز به ۱۸ تن از دختران نمونه بسیجی، قرآنی و دانش آموز برتر،استقبال از خادمان حرم رضوی با حضور بیش از ۱۰ هزار نفر از عاشقان اهل بیت(ع)، برگزاری روز اربعین شهید امنیت کشور حسن عشوری، و برگزاری جشن شب میلاد حضرت امام رضا(ع) از مهم ترین این برنامه ها هستند.

مسئول هیئت امنای آستان مقدس امامزادگان ماچیان کلاچای با اشاره به فعالیت های عمرانی در این آستانه تصریح کرد: جهت نورافشانی برجسته آمامزادگان ماچیان و محوطه سازی بیش از ۸ هزار مترمربع کل صحن سرای امامزادگان ، یکسان سازی و موزائیک کاری چهار ایوان امامزاده با سنگ های منقش و کاشی کاری هایی با سبک معماری سنتی اسلامی بیش از ۵۰ میلیون تومان از محل منابع داخلی و نذورات وهدایای مردمی هزینه شده است.

به گفته وی جهت تکمیل آئینه کاری داخل امامزاده و کاشی کاری سردر ورودی آن بیش از ۱۵۰ میلیون تومان دیگر اعتبار نیاز است.

حسین زاده بقعه امامزادگان ماچیان را از مهم ترین مراکز توسعه علمی و فقهی شیعیان خواند و افزود: آستان مقدس  امامزادگان ماچیان در حوزه بخش کلاچای از شهرستان رودسر واقع است.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست