• تاریخ: مرداد ۶, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25026

پژوهش در توسعه مدیریت شهر رو ستا ضروری است

محقق، پژوهشگر و عضو شورای پژوهش سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به اینکه پژوهش در توسعه مدیریت شهر و روستا ضروری است ، گفت: قدرت واستقلا هر کشوری در پژوهش و تولید علم استوار است. ...

مازیار جعفری در گفت و گو با رصدرودسر ، اظهار کرد: یکی از محورها و شاخص های اصلی پیشرفت و تعالی جامعه تولید اطلاعات و دانش جدید حاصل از فعالیت های پژوهشی است.

وی پژوهش را در توسعه مدیریت شهرو روستا ضروری خواند و افزود: پژوهش یکی از اساسی ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه یک کشور بوده و قدرت و استقلال هر کشوری بر پژوهش و تولید علم استوار است .

طرح دهیار لیما اشکورات رودسر در همایش ملی دهیاری های کشور برگزیده شد

دهبار لیما اشکورات رحیم آباد رودسر از برگزیده  شدن طرح اش با عنوان ” رویش باورهای بزرگ از جنس خودکفایی و اشتغالزایی در تامین اقتصادی مدیریت و توسعه شهری ” در همایش ملی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و دوازدهمین سمپوزیوم پیشرفت های علوم و تکنولوژی توسعه پایدار شهری خبر داد.

وی مهم ترین اهداف این همایش و طرح پژوهشی خود را شناخت، تحلیل و ارزیابی وضعیت کنونی، تنگناها و مشکلات شهرداری‏ها و روستاهای توسعه پذیر در خصوص تامین مالی پروژه ‏های شهری و روستایی دانست و اظهار کرد: راه کارهای مناسب جهت اشتغال جوانان و عدم وابستگی کمتر شهرداری ها به درآمد شهری از طریق شهروندان و نفوذ جهت دریافت مستدل  اعتبارات ارائه شده است.

محقق، پژوهشگر و عضو شورای پژوهش سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برقراری ارتباط فی مابین نهادهای تخصصی، دانشگاهی و اجرایی نظیر شهرداری‏ها، دهیاری ها، دولت و مجلس شورای اسلامی و  شوراهای اسلامی شهر و روستا و ایجاد هم گرایی و ارتباط مناسب به منظور حل مسائل و مشکلات تامین مالی شهرداری‏ها و ارتقاء دانش علمی دست اندرکاران مالیه شهری و نقش و جایگاه نظام تأمین مالی در تحقق جهاد اقتصادی در شهرداری‏ها و همچنین کارکرد تامین مالی در فراهم سازی زیرساخت‏های جهاد اقتصادی در تسریع روند ایجاد و توسعه زیرساخت‎های شهری اعلام کرد و خاطر نشان کرد: انشاا…بتوانیم این تحقیق برتر را پس از بررسی نهایی و دقیق در کمسیون پژوهش سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور زمینه اجرایی آن را در  برخی شهر های مستعد آغاز کنیم.

وی با اشاره به حضور خود در همایش‌های مختلف و ارائه مقالات پژوهشی و تحقیقی مختلف، تصریح کرد: طرح «دهکده ارگانیک» از جمله مقالاتی است که سال گذشته به عنوان یکی از آثار برتر استانی به کشور راه یافت.

عضو پژوهشی سازمان هیاری های کشور رویکرد گردشگری را از اصلی‌ترین اهداف طرح «دهکده ارگانیک» خواند و خاطرنشان کرد: با استفاده از بافت طبیعی و سنتی منطقه اشکورات، غذاهای بومی و محلی، گیاهان دارویی به عنوان داروهای ارگانیک در راستای سلامتی می‌توان در جذب گردشگران سبز بهره گرفت.

وی نگارش کتاب «دهیاری‌ها» را از دیگر فعالیت‌های علمی و عملی خود عنوان کرد و یادآور شد: این کتاب به جایگاه دهیاری‌ها در راستای حقوقی، عمرانی و فرهنگی می‌پردازد.

جعفری تصریح کرد: امیدواریم شورای پژوهشی بتواند گام‌های موثری در راستای شکوفایی و بالندگی و اثربخشی در تحول بنیادین و توسعه مطلوب در حوزه شهری و روستایی بردارد.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست