• تاریخ: مرداد ۶, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25022

فرماندار سابق لنگرود

فرماندار سابق لنگرود با بیان اینکه در برجام ایران ثابت کرد که انرژی هسته ای خود را به سمت بمب هسته ای نمی برد، گفت: بد عهدی آمریکا در برجام ثابت کرد که قابل اعتماد نیست . ...

دکتر کمال محمدبیگی در گفت و گو با رصدرودسر،با اشاره به سیاست خصمانه آمریکا علیه ایران اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره مورد تهدید استکبار جهانی به ویژه آمریکا بوده است.

وی با تصریح بر اینکه آمریکا با اساس انقلاب و اسلام ناب مخالف است ، افزود:البته این مخالفت آمریکا طبیعی بوده زیرا منافع آن در یک کشور سرشار از نعمت های خدادادی و ثروت و نفت به یک باره قطع شده است.

فرماندار سابق لنگرود به تحریم های ظالمانه دشمنان ایران اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت : آنها تلاش کردند تا از این طریق جمهوری اسلامی ایران را به زانو در آورده و تسلیم سیاست های خصمانه خود کنند اما همه دولت های محترم از بدو پیروزی انقلاب تا به امروز همواره منافع ملت و انقلاب را به منافع دشمنان ترجیح داده اند و این امر موجب استمرار فشارهای آمریکا و هم پیمانان انها شده است.

وی با اشاره به دستیابی دانشمندان ایران اسلامی به دانش هسته ای و تلاش دشمنان برای القا جهان که ایران به دنبال تولید بمب اتم است ، تصریح کرد: دشمنان باقدرت رسانه ای که در دنیا در اختیار دارند تا حدود زیادی توانستند افکار جهانی را به سوی خود جلب کنندهرچند جمهوری اسلامی بارها به صورت رسمی اعلام کرده که به دنبال تولید سلاح هسته ای نیست.

محمد بیگی افزود: آنهایی که می فهمند می دانند ایران اسلامی و ملت عزیز نیازی به بمب اتم ندارند زیرا برای جهانیان ثابت کرده اند که هرگاه کشور عزیز ایران و اسلام مورد تعرض بیگانگان قرار گیرد هر فرد ایرانی بمب اتمی خواهد بود در مقابل دشمنان و  متجاوزان و این موضوع در دفاع مقدس برای دنیا نمایان شد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان از دست یابی ایران به دانش بزرگ هسته ای عصبانی هستند، گفت: مسئولان کشور به ویژه دولتمردان برای صلح آمیز بودن دانش هسته ای مذاکرات با دنیا را آغاز کردند  و در دولت یازدهم با شعار تعامل سازنده با دنیا مذاکرات شتاب بیشتری گرفت و مقام معظم رهبری نیز حمایت خود را از مذاکرات اعلام و فرمان نرمش قهرمانانه را به تیم مذاکره کننده ابلاغ کردند.

فرماندار سابق لنگرود با بیان اینکه مذاکرات با نام برجام به عنوان برنامه جامع اقدام مشترک بین ایران و ۵+۱ در وین اتریش برگزار شد، تصریح کرد: در این مذاکرات ایران و کشور های ۵+۱ نسبت به یکدیگر تعهداتی را متقبل شدند جمهوری اسلامی ایران و بسیاری از کشورهای منطقه و جهان نسبت به انجام تعهدات اقدام نمودند اما همانطوری که رهبر معظم انقلاب بارها در جلسات متعدد ضمن تایید کامل تیم پرتلاش و مومن هسته ای ایران به ویژه وزیر محترم خارجه، بر عهدشکنی دشمنان به ویژه آمریکا  تاکید می نمود.

وی پس از برشمردن روابط اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی ایران با کشورهای جهان افزود:در برجام ایران ثابت کرد با گفتمان و دیپلماسی می توانیم حرف های خود را به دنیا بزنیم و همچنین جهان متوجه شد که استکبار جهانی آمریکا و صهیونیست بین الملل مورد اعتماد نیستند.

محمدبیگی پایان دادن به پرونده سازی هسته ای علیه ایران با تدبیر مقام معظم رهبری و زحمات آقای روحانی و تیم مذاکره کننده هسته ای را بسیار مهم تر از لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران خواند و گفت: اگرچه مشکلات مبادلات بانکی ایران و مشکلات بیمه و کشتیرانی همچنان باقی است اما فضای بین المللی برای ایران به سمت مثبت تغییر کرده و اتحاد دشمنان ایران شکسته شده است.

وی با قدردانی از زحمات دولتمردان گفت: بد عهدی دشمنان و آمریکا را نباید به حساب دوستان و دلسوزان تیم هسته ای گذاشت و همچنان باید از تیم هسته ای و دولتمردان حمایت و پشتیبانی کرد تا بتوانند همچنان در عرصه ی بین الملل نسبت به احقاق حقوق ملت ایران در تمام زمینه ها گام های موثری را بردارند.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست