• تاریخ: مرداد ۶, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25019

ثبت ۳۸۹ فقره واقعه ولادت در لنگرود/کیان و فاطمه بیشترین فراوانی اسامی در لنگرود

رئیس اداره ثبت‌احوال لنگرود از ثبت ۳۸۹ فقره واقعه ولادت طی سه‌ماهه نخست امسال در این شهرستان خبر داد. ...

مهران کاظم‌زاده امروز در گفت‌وگو با رصدرودسر با اشاره به ثبت وقایع حیاتی اداره ثبت‌احوال شهرستان لنگرود اظهار کرد: ۲۹۹ فقره واقعه ازدواج طی سه‌ماهه نخست امسال در لنگرود به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۶۷ فقره یعنی ۱۹ درصد کاهش ثبت ازدواج در این شهرستان وجود داشته است، افزود: همه این وقایع در مهلت قانونی ۱۵ روزه ثبت‌شده است.

رئیس ثبت‌احوال لنگرود از ثبت ۳۸۹ فقره واقعه ولادت در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: این آمار نسبت به دوره مشابه سال گذشته ازلحاظ کمی ۲۸ فقره یعنی ۷ درصد کاهش ولادت در لنگرود وجود داشته است.

وی با اشاره به اینکه تمام وقایع مذکور در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده است، افزود: از این تعداد ۱۹۶ نفر معادل ۵۰٫۳ درصد پسر و ۱۹۳ نفر معادل ۴۹٫۷ درصد دختر هستند و تعداد ۳۰۸ فقره یعنی ۷۹ درصد از این تعداد در شهرها و تعداد ۸۱ فقره یعنی ۲۱ درصد در روستاها متولدشده‌اند.

کاظم‌زاده درباره نام‌گذاری نوزادان گفت: در گروه پسران کیان، حسین، ابوالفضل و امیرعلی بیشترین فراوانی نام و در گروه دختران فاطمه، یسنا، مرسانا و زهرا بیشترین نام را داشتند.

وی با اشاره به ثبت ۲۳۴ فقره واقعه وفات طی این مدت در لنگرود افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ فقره یعنی ۸ درصد افزایش داشته و ثبت تمام این وقایع در مهلت قانونی ۱۰ روزه صورت گرفته است.

رئیس اداره ثبت‌احوال لنگرود ادامه داد: از این تعداد ۱۲۵ نفر معادل ۵۳ درصد مرد و ۱۰۹ نفر معادل ۴۷ درصد زن فوت کرده‌اند و از این تعداد ۱۳۸ فقره یعنی ۵۹ درصد وفات شهری و ۹۶ فقره یعنی ۲۱ درصد وفات روستایی است.

وی به ثبت ۱۲۲ فقره واقعه طلاق در لنگرود اشاره کرد و یادآور شد: این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۳ فقره یعنی ۳ درصد افزایش داشته و همه این وقایع در مهلت قانونی ۱۵ روزه ثبت گردیده است.

کاظم‌زاده با اشاره به ثبت‌نام و دریافت کارت هوشمند ملی با توجه به پایان اعتبار کارت‌های ملی نمونه قدیم تا پایان سال ۹۶ تصریح کرد: از کلیه دارندگان کارت‌هایی که در سال‌های ۸۰ تا ۸۹ صادر گردیده دعوت می‌شود با مراجعه به پایگاه اینترنتی WWW Ncr.lr ثبت‌نام اولیه و نوبت‌گیری کرده و در تاریخ تعیین‌شده به ادارات ثبت‌احوال، ادارات پست یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست