• تاریخ: مرداد ۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 25007

انجام گشت مشترک و پاکسازی تورآلات و ادوات صید غیرمجاز در حاشیه تالاب ها

فرمانده يگان حفاظت محيط زيست استان گيلان از انجام گشت مشترک و پاکسازی تورالات و ادوات صید غیر مجاز در حاشيه تالاب ها خبرداد. ...

ساسان اكبري پور در گفت و گو با رصدرودسر اظهار کرد: در اجرای دستور مدیر کل استان گیلان با هماهنگی و مشارکت پرسنل پاسگاهای جوکندان و لوندویل و پارک طبیعت گردی گشت ويژه يگان حفاظت استان و شهرستان ها انجام گرفت.

وي افزود: پس از انتقال تجهیزات مورد نیاز گشت به منطقه تالابی تمام وسعت ۱۳۸ هکتاری تالاب عباس آباد توسط محیطبانان سخت کوش و زحمتکش پاکسازی و بیش از ده ها رشته تور زیر ابی وچند دستگاه لاکش که به صورت غیر مجاز در این تالاب گسترده شده كشف و جمع اوری و به پاسگاه محیطبانی لوندویل منتقل گردید.

اكبري پور در ادامه گفت:بعد از پایان این عملیات با هماهنگی انجام شده با نیروی انتظامی استارا و حضور و همراهی یگان امداد پاسگاه انتظامی لوندویل تمام عرصه های تحت مدیریت شهرستان استارا در حوزه ساحلی به صورت کامل مورد پایش و کنترل قرار گرفت.

فرمانده يگان حفاظت محيط زيست استان گيلان همچنين افزود: با توجه به اهمیت حفظ و حراست تالاب شکار ممنوعه استیل برنامه ریزی و هماهنگی لازم جهت انجام گشت های منظم شبانه روزی نیز به عمل امده تا با توجه به شرایط خاص تالاب به صورت ویژه  مورد حفاظت و حراست قرار گيرد.

اكبري پور در پايان گفت: با تاكيد محمدپور مديركل محترم حفاظت محيط زيست استان گيلان اين گشت هاي ويژه و ضربتي در كل تالاب هاي استان به ويژه تالاب بين المللي انزلي ،تالاب اميركلايه لاهيجان و رودخانه سپيدرود و پارك ملي مورد پايش قرار خواهد گرفت و از هيچ گونه تخلفي چشم پوشي نخواهيم كرد.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست