• تاریخ: تیر ۲۹, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 24981

دستگاه جمع آوري سنبل آبي از تالاب انزلی واردگيلان مي شود

مديركل حفاظت محيط زيست گيلان گفت: دستگاه جمع آوری سنبل آبی از تالاب انزلی از کشور کانادا به زودی وارد گیلان می شود. ...

قربان علی محمدپور در گفت وگو با رصدرودسر ورود فاضلاب‌های خانگی به تالاب انزلی را موجب آلودگی بسیار زیاد آن دانست و اظهار کرد:برای جلوگیری از ورود فاضلاب به تالاب باید برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به همکاری جایکای ژاپن در احیای تالاب انزلی افزود: از سال ۸۹ در پنج محور از تالاب تله رسوب‌گیر نصب شد و با اجماع فکری در دانشگاه‌ها، داخل استان و نمایندگان جایکای ژاپن، امروز توفیقات خوبی در احیای حوزه جنوبی تالاب انزلی به دست آمده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان از احیاء ۲۵۰ هکتار از تالاب انزلی با ۶ میلیارد تومان اعتبار خبر داد و گفت: دستگاه جمع‌آوری پسماند و سنبل آبی از کانادا وارد بندرعباس شده و به‌زودی وارد گیلان می شود.

وی ورود دستگاه مذکور را در احیای تالاب انزلی و پاکسازی آن از پسماند و گیاه سنبل آبی تاثیرگذار خواند و افزود: این برنامه‌ها اگر چه برای رهایی تالاب انجام شده و در حال اجراست، اما برای نجات تالاب کافی نیست.

محمدپور با اشاره به تاثیر گذاری وجود محیط‌ بانان در حفظ اراضی تالابی تصریح کرد: حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار هکتار اراضی تالابی که در کنوانسیون رامسر به تصویب رسیده مورد حفاظت، محیط زیست گیلان قراردارد.

وی از تشکیل ۴۸ فقره پرونده تالاب‌خواری خبر داد و افزود: ازاین تعداد، ۱۱ پرونده منجر به صدور حکم شد که به خلع‌ ید هفت مورد اراضی تالابی در صومعه‌سرا انجامید و۳۶ پرونده تالاب خواری را مربوط به سنوات گذشته دانست که در حال رسیدگی در شورای قضایی استان است.

اولتیماتوم مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان به شهردار آستارا در خصوص تخریب بخشی از تالاب استیل

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان درباره وضعیت تخریب بخشی از تالاب استیل آستارا از سوی شهردار این شهر به بهانه اجرای طرح گردشگری جاده دسترسی دوچرخه‌سواری، گفت: شهردار آستارا حق ندارد بدون مجوز از محیط زیست اقدام به کنده‌کاری و تخریب تالاب کند.

وی با اشاره به اینکه کسی نباید از ظرفیت تالاب استیل آستارا برای ایجاد فضای گردشگری استفاده کند، افزود:اجرای هرگونه طرح گردشگری در تالاب باید از مبادی قانونی انجام شود.

محمدپور تصریح کرد:شهردار آستارا بدون اخذ مجوز اقدام به اجرای طرح خود کرده و اگر تا پایان هفته جاری وضعیت تالاب استیل را به حالت اولیه خود باز نگرداند تمام ماشین‌آلات شهرداری این شهر توقیف و با شخص شهردار برخورد قانونی می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست