• تاریخ: تیر ۲۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 24954

آمادگی اورژانس اجتماعی رودسر برای ارائه خدمات به جامعه هدف/ برگزاری ۲۰ برنامه بهزیستی رودسر در هفته بهزیستی

رئیس اداره بهزیستی رودسر از آمادگی اورژانس اجتماعی رودسر برای ارائه خدمت به جامعه هدف شامل همسر آزاری، کودک آزاری ، سالمند آزاری ، خودکشی و ... خبر داد. ...

مهدی قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار با رصدرودسر، با گرامیداشت هفته بهزیستی اظهار کرد: از ۲۴ تا ۳۰ تیرماه به‌عنوان هفته بهزیستی نام‌گذاری شده است.

وی بهزیستی را سازمانی فرهنگی، اجتماعی و امدادی خواند و افزود: این نهاد دولتی برای کمک و ساماندهی به قشرهای آسیب‌پذیر جامعه تأسیس‌شده است.

رئیس اداره بهزیستی رودسر با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در حوزه واحد اجتماعی، توان‌بخشی، پیشگیری و اداره هماهنگی مؤسسات غیردولتی و مشارکت‌های مردمی و اشتغال تصریح کرد: تعداد کل پرسنل خدمات رسان این اداره در بخش دولتی ۳۲ نفر و در بخش‌های غیردولتی تحت نظارت این سازمان شامل مهدهای کودک، مراکز درمان معتادان، آسایشگاه،…و مرکز اورژانس اجتماعی  ۳۸۳ نفر هستند.

وی از زیرپوشش بودن ۷۳۴ خانوار رودسری در حوزه اجتماعی بهزیستی خبر داد و افزود: تعداد دو هزار و ۶۲۹ نفر معلول زیرپوشش حوزه توان‌بخشی بهزیستی بوده که ۷۳۴ نفر از این تعداد مستمری‌بگیر و بقیه افراد از دیگر امکانات سازمان استفاده می‌کنند.

قنبری از افزایش بیش از ۳ برابری حقوق معلولان و افراد زیرپوشش سازمان بهزیستی در راستای حمایت از نیازمندان، اقشار آسیب‌پذیر و مددجویان به‌عنوان بخشی از عملکرد دولت تدبیر و امید یادکرد و گفت: حقوق خانوارهای یک تا پنج نفره که بین ۵۳ تا ۱۰۰ هزار تومان بود اکنون به بیش از ۳۶۰ هزار تومان افزایش‌یافته که از محل هدفمندسازی یارانه‌ها تأمین و به‌حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

وی ساخت مسکن مددجویی، کمک‌هزینه دانشجویی و دانش‌آموزی، کمک‌هزینه درمان و ارائه خدمات به جامعه هدف در مراکز نگه‌داری و توان‌بخشی، ارائه خدمات مشاوره‌ای به زوجین،… را از دیگر فعالیت‌های سازمان بهزیستی رودسر اعلام کرد.

رئیس اداره بهزیستی رودسر با اشاره به فعالیت این سازمان در حوزه اشتغال افزود: از سال ۹۵ تاکنون برای تعداد ۶۸ نفر در بخش‌های غیردولتی شغل فراهم‌شده است.

اورژانس اجتماعی ۱۲۳ رودسر آماده ارائه خدمات‌رسانی به جامعه هدف است

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه توجه دستگاه‌های متولی به حوزه مسائل و آسیب‌های اجتماعی خانواده‌ها و جوانان کشور گفت: به همت دولت تدبیر و امید در خصوص تأمین اعتبار و پیگیری‌های نماینده مردم شهرستان‌های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از اواخر سال گذشته در شهرستان رودسر راه‌اندازی شد.

قنبری اورژانس اجتماعی ۱۲۳ را یکی از اثربخش‌ترین واحدها در حوزه سلامت اجتماعی، بحران‌های فردی و مشاوره‌ای خواند و افزود: اورژانس اجتماعی رودسر با ۱۰ نیروی متخصص و کارآمد به‌صورت شبانه‌روزی آماده خدمت‌رسانی و امداد به شهروندان رودسری در حوزه زنان و دختران آسیب‌دیده اجتماعی یا در معرض آسیب، همسر آزاری، کودک‌آزاری و کودکان خیابانی، سالمند آزاری و خودکشی است.

وی از برگزاری حدود ۲۰ برنامه به مناسبت هفته بهزیستی در رودسر خبر داد و تصریح کرد: افتتاح مسکن مددجویی، افتتاح یک مرکز خیریه، افتتاح بازارچه محصولات توان‌خواهان و مددجویان بهزیستی رودسر، دیدار با امام‌جمعه و فرماندار رودسر،… از مهم‌ترین برنامه‌های هفته مذکور است.

رئیس اداره بهزیستی رودسر از حضور امام‌جمعه محترم شهرستان در این اداره و دیدار چهره به چهره با کارکنان بهزیستی رودسر که موجب افزایش انگیزه آنان برای ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف شده قدردانی کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست