• تاریخ: تیر ۱۶, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 24939

۴۱۲۰ واحد صنفی رودسر بازرسی شدند

رئیس صنعت، معدن و تجارت رودسر از بازرسی چهار هزار و ۱۲۶ واحد صنفی این شهرستان در سه ماه نخست امسال خبر داد. ...

بهنام صفرپور امروز در گفت‌وگو با رصدرودسر، با اشاره به بازرسی واحدهای صنفی این شهرستان اظهار کرد: در سه ماه گذشته از چهار هزار و ۱۲۶ واحد صنفی بازرسی شد.

وی از تشکیل پرونده تخلف برخی واحدهای صنفی خبر داد و افزود: در این بازرسی‌ها ۱۹۱ مورد تخلف به ارزش ۲۲۴ میلیون ریال تشکیل‌شده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت رودسر گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، عرضه خارج از شبکه، کالای قاچاق، عدم درج قیمت، عدم صدور صورتحساب، حراج غیرقانونی، تداخل صنفی، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، عدم ارائه فاکتور خرید، عدم اخذ پروانه کسب و تعطیلی خودسرانه از مهم‌ترین موارد تخلف اعلام کرد و افزود: حمل‌ونقل مسافر درون‌شهری و برون‌شهری، قاچاق کالا و نانوایی‌ها از کالاهای مورد تخلف بوده است.

وی با اشاره به ۶۵۲ مورد بازرسی از واحدهای حمل‌ونقل مسافر تصریح کرد: در این بازرسی‌ها ۳۵ مورد تخلف به ارزش حدود ۱۷ میلیون ریال تشکیل‌شده است.

صفرپور از بازرسی ۵۲۴ مورد بازرسی قاچاق کالا خبر داد و گفت: در این بازرسی‌ها ۱۹ مورد تخلف به ارزش ۸۶ میلیون ریال تشکیل‌شده است.

وی انواع سیگار، انواع لوازم عطاری، انواع گیاهان دارویی، انواع محصولات آرایشی و بهداشتی، انواع آدامس، انواع لوازم‌خانگی، انواع پارچه و… را از اقلام کالاهای مکشوفه اعلام کرد و افزود: عطاری، عاملیت دخانیات، فروشگاه گیاهان دارویی، فروشگاه لوازم‌خانگی، خواربارفروشی، شیرینی سرا، فروشگاه آرایشی و بهداشتی، پارچه‌فروشی، خودروی حمل قاچاق و… از واحدهای متخلف هستند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت رودسر بازرسی از ۲۸۸ مورد واحد نانوایی‌ها را از دیگر اقدامات انجام‌شده اداره مذکور اعلام کرد و گفت: در این بازرسی‌ها ۲۳ مورد تخلف به ارزش ۲۷ میلیون ریال از نوع تخلفات کم‌فروشی و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بوده است.

انتهای پیام/

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست