• تاریخ: خرداد ۱۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 24598

امام اسوه و الگوی همه انسان های آزاده جهان است

مسئول دفتر آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه امام (ره) اسوه و الگوی تمام انسان‌های آزاده جهان است، گفت: حضرت امام تنها عالم سیاستمداری است که در دل مردم دنیا ماندگار شد. ...

به گزارش رصدرودسر، حجت‌الاسلام محمدحسین شمس در مراسم ارتحال امام (ره) در مسجد طالب‌زاده این شهر اظهار کرد: پروردگار عالم تنها قدرت هستی است که دارای حیات ابدی است.

وی با اشاره به اینکه ائمه اطهار (ع) و بزرگان نیز به‌واسطه اتصال با خدا ماندگار هستند افزود: حضرت امام خمینی (ره) شخصیت بزرگی است که نه‌تنها برای مردم ایران بلکه همه انسان‌های آزاده جهان اسوه و الگو است.

مسئول دفتر آیت‌الله نوری همدانی بابیان اینکه امام (ره) توانست افکار عالم و اندیشمندان جهان را به نفع خود تسخیر کند گفت: حضرت امام تنها عالم سیاست‌مداری است که توانست باتقوای الهی و خودسازی در دل مردم دنیا ماندگار شود.

وی افزود: امام برخلاف دیگر سیاستمداران دنیا  انسان الهی بود که توانست بافرهنگ دینی و اهل‌بیت (ع) مقابل قلدرترین و قدرتمندترین شخصیت‌های جهان بایستد و با تأسیس حکومت اسلامی بر دل‌ها حکومت کند و توجه همگان را به خود جلب کند و موردتکریم و تعظیم آن‌ها قرار گیرد.

شمس گفت: امام به ما آموخت تا در مقابل استکبار بایستیم و سر تعظیم فرود نیاوریم و هر جا که صدای مظلومی را شنیدیم حتی فراتر از مرزهای جغرافیایی به کمکش بشتابیم و عزتمند زندگی کنیم.

وی با تأکید بر اینکه مردم ولی نعمت ما هستند  افزود: مسئولان باید قدر مردم را بدانند زیرا آن‌ها بودند که انقلاب کردند و پای نظام در همه شرایط ایستادند.

مسئول دفتر آیت‌الله نوری همدانی انقلاب امام را احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) خواند و تصریح کرد: مردم همیشه درصحنه‌های انقلاب حضور گسترده داشتند  همان‌طور که در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها حضور یافتند و ما نباید حضور مردم را به خاطر نتیجه‌ای که موردنظر ما نبوده به تلخی بکشانیم همه باید در چارچوب قانون حول محور ولایت حرکت کنیم تا اختلافات داخلی موجبات نفوذ دشمنان نشود.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بعد از امام (ه) توانست باتدبیر نظام را به‌خوبی هدایت کند، افزود: وحدت در زیر چتر ولایت‌فقیه نقشه‌های دشمنان نظام و انقلاب را از بین می‌برد و حرکت کردن در چارچوب قانون حول محور ولایت ضروری است.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست