• تاریخ: اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 24406

اورژانس اجتماعی رودسر افتتاح شد

با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور اورژانس اجتماعی در رودسر افتتاح شد. ...

به گزارش رصدرودسر،  رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم افتتاح استقرار اورژانس اجتماعی در این شهرستان اظهار کرد: این هفتمین اورژانس اجتماعی گیلان بوده که امروز راه‌اندازی شده است.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: برای راه‌اندازی هر اورژانس اجتماعی بالغ بر چهار میلیارد ریال با نیروهای اجتماعی شامل کارشناس، روان‌شناس و مددکار اجتماعی مشارکت دارند.

وی یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری را افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه دانست و تصریح کرد: اعتیاد،  طلاق، حاشیه نشینی، اختلالات روحی و روانی از آسیب‌های اجتماعی در کشور است.

این مسئول با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی با تمام توان برای رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی تلاش می‌کند، تصریح کرد: اورژانس اجتماعی با مداخله به‌هنگام، استاندارد و تکنیک در مواجهه با بحران‌های فردی، اجتماعی و خانوادگی جامعه در کاهش طلاق، خودکشی و… اقدام‌های ارزشمندی انجام داده است.

محسنی بندپی درباره فعالیت اورژانس‌های اجتماعی در کاهش خودکشی و برگشت به زندگی گفت: در سال ۹۴ حدود یک هزار و ۲۴۰ نفر از خودکشی نجات یافتند که در سال ۹۵ این آمار افزایش داشته و به پنج هزار و ۲۵۰ نفر رسیده است.

وی درباره مشاوره‌های ازدواج و جلوگیری از معلول‌زایی افزود: هر ساله در کشور ۳۰ هزار کودک معلول متولد می‌شود که ۵۰ درصد آنها دارای اختلالات ژنتیکی هستند.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه اورژانس اجتماعی حدود هشت سال در کشور تعطیل شده بود، گفت: در دولت یازدهم به استقرار اورژانس اجتماعی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تحقق منویات مقام معظم رهبری توجه زیادی شده است.

وی از استقرار ۱۴۰ اورژانس اجتماعی طی سال ۹۶ در کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: در تمام شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت اورژانس اجتماعی راه‌اندازی می‌شود تا آسیب‌های اجتماعی هر چه بیشتر مهار و کنترل شود.

 

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست