• تاریخ: اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 24355

ترمیم پل «گزافرود» نیازمند همت مسئولان است

دهیار روستای « گزافرود» با اشاره به اینکه شرایط پل این روستا نگران کننده است، گفت: ترمیم و بازسازی پل « گزافرود» نیازمند همت مسئولان است ...

فرزاد احمدی نژاد با اشاره به موقعیت این روستا در گفت و گو با رصدرودسر اظهار کرد: « گزافرود» یکی از روستاهای دهستان بی بالان بخش کلاچای از شهرستان رودسر بوده که در فاصله حدود دو کیلومتری از مرکز شهر کلاچای قرار دارد.

وی جمعیت « گزافرود» را بالغ بر ۷۰۰ نفر در قالب ۲۰۰ خانوار اعلام کرد و افزود: مردم این روستا در کشاورزی به ویژه تولید برنج و کیوی فعالیت دارند .

دهیار گزافرود با اشاره به وضعیت پل « گزافرود» تصریح کرد: این پل در سال ۶۰ توسط جهادسازندگی و خودیاری مردم به طول ۲۰ متر و عرض ۶ متر بر روی رودخانه «گزافرود» برای ارتباط محله بالا و پائین ، دسترسی کشاورزان به بیش از ۷۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری خود و مسیر ارتباطی روستائیان به تنها مسجد روستا و مزار شهدای والامقام آن احداث شد که بر اثر سیلاب و طغیان این رودخانه در سال ۹۳ به پایه های پل آسیب جدی وارد گشت.

وی با اشاره به پیگیری های بخشدار کلاچای برای هدایت آب های سطحی و منتهی به پایه این پل گفت: در سال گذشته لوله گذاری به طول ۱۰۰ متر با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ريال در ضلع جنوبی پل انجام شد و اتمام این پروژه نیازمند اعتبار است.

وی وضعیت پل «گزافرود» را نگران کننده و ضریب امنیتی آن را پائین خواند و افزود: در حال حاضر یکی از خواسته های مهم و بحق مردم روستای« گزافرود» ترمیم و بازسازی این پل بوده که نیازمند همت مسئولان است.

احمدی نژاد آسفالت خیابان گلستان ۳ و کوچه فرهنگ به طول بیش از ۳۵۰ متر و عرض ۵ متر از محل اعتبارات شهرستانی ، لوله گذاری سایز ۱۰۰ در ورودی خیابان مسجد صاحب الزمان (عج) منتهی به گوشواره پل «گزافرود» توسط بنیاد مسکن با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ريال، ساخت و نصب ۱۵ عدد سبد جمع آوری زباله با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیون ريال، پاکسازی و علف تراشی معابر اصلی و فرعی، تامین روشنایی در سطح روستا با استفاده از نصب لامپ های استاندارد،… را از مهم ترین فعالیت های دهیاری «گزافرود» اعلام کرد.

وی لکه گیری و احداث ۴ فقره سرعت کاه در خیابان های گلستان ۳ و ۱ و ایجاد بوستان روستایی و فضای سبز به مساحت یک هزار مترمربع را از کارهای در دست اقدام دهیاری و شورای محل در سال ۹۶ برشمرد.

دهیار گزافرود با قدردانی از مشارکت صادقانه اهالی و اعضای شورا در پیشبرد اهداف عمرانی روستا گفت: از حمایت های دلسوزانه فرماندار رودسر، بخشدار کلاچای، مدیران ادارات، و متصدی فنی و اجرایی بخشداری کلاچای برای تحقق مطالبات مردم و اجرای پروژه های عمرانی روستا تشکر و قدردانی می کنم.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست