• تاریخ: مارس 28, 2017
  • شناسه خبر: 24093

دربی عباسی،رهبری به ایستگاه شورا رسید

تعداد زیاد ثبت نام کاندیدها در انتخابات شورا قابل توجه می باشد و حضور جمعی از نزدیکان دو رقیب دیرین عرصه نمایندگی شهرستان های رودسر و املش می تواند نوید بخش رقابتی دیگر بین این دو چهره سیاسی باشد. ...

به گزارش رصدرودسر،مرحله اصلی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۳۰ اسفند سال گذشته آغاز و همه شاهد ثبت نام افراد زیادی با گرایش های سیاسی مختلف بودیم. تعداد زیاد ثبت نام کاندیدها که خود قابل توجه می باشد که در یادداشت دیگری می توان به آن پرداخت ولی حضور جمعی از نزدیکان دو رقیب دیرین عرصه نمایندگی شهرستان های رودسر و املش می تواند نوید بخش رقابتی دیگر بین این دو چهره سیاسی باشد.

حاشیه نویسی در عکس ها تا تبلیغات در گروه های تلگرامی نشان می دهد که عباسی نماینده فعلی حوزه انتخاباتی رودسر و املش با توجه به عدم هماهنگی نمایندگان دولت با دیدگاه مدیریتی وی، راه تسلط بر شوراها را به عنوان محور اصلی خود در ایام انتخابات پیشرو انتخاب نموده و از سوی دیگر رهبری املشی نیز با توجه به نتیجه انتخابات گذشته و چهره اصلی حامی دولت یازدهم  در منطقه می خواهد علاوه بر جبران نتیجه دیدار رفت، زمینه را برای حضور قدرتمند خود در عرصه سیاسی، در صورت پیروزی روحانی در انتخابات پیش رو فراهم سازد.

ولی به آسانی می توان فهمید تجربه تلخ رای به لیست نمایندگان مجلس در کلان شهرها که می توانست با حضور نمایندگانی با وزنه و دانش سیاسی بیشتر از هر دو جناح همراه باشد، نمی تواند پاسخ مناسبی به مطالبات مردمی دهد.

ناکارامدی رای به لیست که در انتخابات مجلس گذشته صورت گرفت از طرف چهرهای سرشناس جناح پیروز هم در رسانه مطرح شد و این نشان می دهد حذف یک جناح به دلیل رای به لیست می تواند از حضور نیروهای متعهد و دارای توامندی بالا جلوگیری کند.

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود در حرم مطهر امام رضا (ع) حضور نیروهای انقلابی ، فعال و پرتحرک را زمینه توسعه و پیشرفت کشور خواند که می توان از پیام رهبری ملاک های انتخاب درست در انتخابات پیش رو را بدون در نظر گرفتن گرایش های سیاسی برداشت نمود.

اگر چه رقابت می تواند زمینه حضور مردم را بیشتر کند ولی نباید غبار هیاهوی تبلیغات انتخاباتی زمینه را برای حضور افراد کارامد که همیشه با کمترین هزینه و تبلیغات وارد عرصه انتخابات می شوند تنگ کند.

همچنین با وجود رشد سیاسی در جامعه اما بعضی حب و بغض ها می تواند در نتیجه انتخابات موثر باشد.

نگاه به ملاک های معرفی شده توسط بزرگان کشور و دوری از نگاه سیاسی و قومی راه انتخاب درست در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است که با حضور حداکثری مردم در روز ۲۹ اردیبهشت حماسه سیاسی دیگر خلق خواهد شد.

  • رضا - املش - مارس 28, 2017 در 4:21 ب.ظ

    انتظار افکار عمومی مردم از مجریان انتخابات و دستگاههای نظارتی این است که به وظیفه ذاتی خود در امر انتخابات که همانا تضمین سلامت انتخابات است به خوبی عمل نمایند تا شاهد حضور حداکثری واجدین شرائط در انتخابات باشیم .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست