• تاریخ: ژانویه 6, 2017
  • شناسه خبر: 23574

به جای کمپین ۲ درجه مصرف کمتر ۲ درصد کار بیشتر کنید

با بررسی سابقه تمامی دولت ها در بخش انرژی می توان به این نکته پی برد که حوزه نفت و گاز بیشترین نیاز را برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دارد و تنها باید مدیران ارشد این صنعت به این باور جامعه عمل بپوشانند. ...

به گزارش رصدرودسر پس از اعلام قطع گاز شمال کشور توسط ترکمنستان سوال های زیادی در ذهن افکار عممومی پدید آمد چه چگونه دومین کشور دارای ذخایر گازی توسط یک شریک کوچک منطقه ای این چنین در اوج سرمای زمستان دچار بحران شود.

اگر بخواهیم در این موضوع از تقابل نابرابر ترکمنستان در این بازی انرژی بگذریم اما نمی توان از تصمیم تشکیل کمپین انرژی (۲ درجه کمتر) مسولین کشور به جای تدبیر در ایجاد بستر کامل شبکه انتقال کشور به راحتی گذشت.

نقش شبکه های اجتماعی در ایجاد فرهنگ سازی و تشویق مردم به صرفه جویی در مصرف انرژی باید در برنامه ریزی مدیران رسانه ای قرار بگیرد اما تشکیل این گونه کمپین ها آن هم در ایستگاه آخر چیزی جز سرگرمی تبلیغاتی نخواهد بود.

همچنین بهتر بود دولتمردان به جای تشکیل کمپین مصرف کمتر انرژی توسط مردم ،کمپین ۲ درصد کار بیشتر مدیران را تشکیل دهند، تا مردم کمتر از بی تدبیری مسئولین با هر گونه گرایش سیاسی با توجه دخایر غنی کشور دچار عذاب شوند.

تشکیل این گونه کمپین ها نوعی فرار به جلو و گریز از بار مسئولیت است که می تواند بهترین راه حل در ایام نزدیک به انتخابات باشد.

البته در همین موضوع نیز دولتمردان پس از ۴ سال هنوز دولت گذشته را مسئول این مشکلات معرفی می کنند و در تمامی مصاحبه ها بی تدیبری دولت نهم و دهم را مسئول اصلی قطع گاز از ترکمنستان می دانند.

آیا زمان آن نرسیده که دولت یازدهم کمی مسئولیت عدم برنامه ریزی بعضی از مدیران خود را بر عهده بگیرد و به جای فرافکنی و فرار از مشکلات صادقانه و شفاف هماننده شعار های انتخاباتی خود با مردم صحبت کند.

با بررسی سابقه تمامی دولت ها در بخش انرژی می توان به این نکته پی برد که حوزه نفت و گاز بیشترین نیاز را برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دارد و تنها باید مدیران ارشد این صنعت به این باور جامعه عمل بپوشانند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست