• تاریخ: آذر ۲۶, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 23463

کلنگ احداث مرکز سلامت جامع شهری روستایی چابکسر به زمین زده شد

عملیات احداث مرکز سلامت جامع شهری روستایی شبانه‌روزی و پایگاه اورژانس جابکسر با حضور مسئولان استانی به زمین زده شد. ...

به گزارش رصدرودسر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عصر امروز در مراسم کلنگ احداث مرکز سلامت جامع شهری روستایی شبانه‌روزی و پایگاه اورژانس چابکسر اظهار کرد: ظرفیت‌های شهر چابکسر بسیار زیاد است.

شاهرخ یوسف‌زاده‌چابک با بیان اینکه برنامه‌ریزی در راستای منافع عمران و آبادانی کشور صورت گرفته است، افزود: زمین ساخت مرکز درمان‌بستر و اورژانس چابکسر حدود ۴۰ سال گذشته از سوی همسر مرحوم حاج حسین معتمد به بهداری آن زمان اهدا شد و به نام دکتر طلوعی رئیس بهداری وقت به ثبت رسید و اخیراً زمین مذکور در اختیار علوم پزشکی قرار گرفت که امروز مرکز درمان بستر چابکسر در آن ساخته می‌شود.

وی ساخت مرکز سلامت جامع شهری روستایی و پایگاه اورژانس را مورد نیاز مردم چابکسر خواند و تصریح کرد: این مرکز امکان ایجاد بیمارستان تخصصی را دارد و در ورودی گیلان کاملاً ضروری بوده و امیدواریم با تلاش خیران و همکاری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این امر محقق شود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با اشاره به اینکه مرکز سلامت جامع شهری روستایی و پایگاه اورژانس چابکسر در سه طبقه و به مساحت دو هزار و ۷۵ متر مربع ساخته می‌شود، تصریح کرد: پروژه مذکور با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال اجرایی می‌شود که تأمین ۵۰ درصد این اعتبار از کمک خیران و ۵۰ درصد از منابع علوم پزشکی است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: احداث بیمارستان اقدامی فنی و اصولی بوده و آمادگی برای کمک به ساخت درمانگاه مذکور وجود دارد.

اسدالله عباسی ساخت مرکز درمان‌بستر چابکسر را فرصت مناسبی برای مردم خواند و افزود: دستگاه سی‌.تی‌.اسکن بیمارستان رودسر نصب و دو دستگاه آمبولانس به آن اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات بیمارستان املش شرایط نامناسبی دارد، تصریح کرد: ضروری است که با همکاری خیران و مسؤولان حق مطلب در این شهرستان به خوبی ادا شود.

حجت‌الاسلام محمود کشاورز، امام جمعه چابکسر نیز در ادامه مراسم مذکور توزیع عدالت اجتماعی را ضروری خواند و اظهار کرد: ساخت این درمانگاه از آرزوهای مردم چابکسر بوده و توجه به استحکام ساختمان، تأمین تجهیزات پزشکی و پزشک امری مهم محسوب می‌شود و برای توسعه خدمات رفاهی در جامعه همکاری خیران با دولت ضروری است.

ایرج صنعتکار رئیس شبکه بهداشت رودسر نیز در مراسم مذکور این شهرستان را دارای ۸۲ خانه بهداشت، ۱۶ مرکز بهداشت درمانی، چهار مرکز فوریت‌های پزشکی و یک بیمارستان دانست و گفت: در چابکسر ۶ خانه بهداشت و سه مرکز بهداشت‌درمانی وجود دارد که ۱۶ هزار نفر را زیرپوشش قرار می‌دهد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست