• تاریخ: مهر ۳۰, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 23017

هفتمین دوره جشنواره بازی های بومی محلی بسیج شمال کشور در لنگرود پایان یافت

هفتمین دوره جشنواره بازی های بومی محلی بسیج کشور با معرفی برترین ها در لنگرود پایان یافت. ...

به گزارش رصدرودسر ، هفتمین دوره جشنواره بازی های بومی محلی بسیج شمال کشور در مجتمع سردار جنگل چاف و چمخاله لنگرود برگزار شد.

مسئول تربیت بدنی سپاه قدس گیلان در مراسم اختتامیه جشنواره مذکور اظهار کرد: این جشنواره به مدت دو روز ۲۹ و ۳۰ مهرماه به میزبانی گیلان در لنگرود برگزار شد.

علی اسلامی با اشاره به اینکه ۱۰ تیم از استان های گیلان، مازندران ، گلستان،همدان، قزوین، کردستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و کرمانشاه در این جشنواره حضور داشتند، افزود:مسابقات به صورت انفرادی و تیمی برگزار شد.

وی « لی لی»،« مچ اندازی»،« پرش طول» و« پرتاب سنگ» را از بازی های انفرادی خواند و تصریح کرد:مسابقات تیمی در رشته های« کشتی شال و کمر»،« هفت سنگ»،« دال پلان » و «طناب کشی» برگزار شد.

مسئول تربیت بدنی سپاه قدس گیلان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص نهادینه کردن ورزش های بومی و محلی در کشور گفت:در این راستا سازمان بسیج به ویژه در گیلان برای احیای فرهنگ های اصیل و بومی مانند بازی های متنوع سنتی این منطقه بسیار فعالانه وارد عمل شده است.

به گزارش رصدرودسر این مراسم با حضور مسئولان کشوری،استانی و شهرستانی برگزار شد که در پایان  به برگزیدگان هر مسابقه جوایزی اهدا شد.

در مجموع تیمی استان آذربایجان شرقی با ۳۵ امتیاز مقام نخست، استان همدان با ۲۹ امتیاز مقام دوم و استان مازندران با ۲۳ امتیاز مقام سوم را کسب کرد و استان کرمانشاه به عنوان برترین تیم اخلاق معرفی شد.

۱۳۹۵۰۷۳۰۰۰۰۵۹۸_photoa

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست