• تاریخ: اکتبر 19, 2016
  • شناسه خبر: 22993

بیش از ۳۰۰۰ نفر در رودسر خون اهدا کردند

مسئول پایگاه انتقال خون رودسر از خون دادن ۳۲۰۶ نفر در نیمه نخست امسال در این شهرستان خبر داد. ...

رضا جهانباز توتکله امروز در گفت و گو با رصدرودسر ، اظهار کرد:عده ای از مردم در سراسر جهان در هر سن و از هر طبقه اجتماعی برای ادامه حیات خود به دریافت خون نیازمند هستند.

وی افزود: در اغلب موارد تزریق خون یا فرآورده های خونی تنها راه نجات مصدومان ،بیماران تالاسمی ، بیماران دیالیزی ، سرطانی ، بیماری های خونریزی دهنده ، نوزادان مبتلا به زردی ناشی از ناسازگاری خون مادر جنین و … می باشد.

به گفته مسئول پایگاه انتقال خون رودسر با وجود پیشرفت علم پزشکی هنوز هیچ جایگزین مناسبی برای خون ساخته نشده و تنها خون سالمی که توسط انسان های نیکوکار اهدا می شود می تواند نجات بخش جان انسان های نیازمند به آن باشد.

وی از خون دادن سه هزار و ۲۰۶ رودسری در نیمه نخست امسال خبر داد و افزود: نیمی از این افراد اهدا کنندگان مستمر هستند.

جهانباز تصریح کرد: اهدای خون در این مدت نسبت به مدت مشابه پنج درصد افزایش داشته است.

اهدای ۱۶۱ واحد خون در ایام تاسوعا و عاشورا

مسئول پایگاه انتقال خون رودسر با اشاره به نذر خون در ایام تاسوعا و عاشورا گفت: ۱۶۱ واحد خون توسط مردم رودسر در  این ایام اهدا شد.

وی از افزایش سه درصدی اهدای خون در ایام تاسوعا و عاشورای امسال نسبت به مدت مشابه خبر داد و افزود: اهدای خون یکی از شاخصه های مهم همدلی، احساس مسئولیت و پیوند با همنوع است.

جهانباز با بیان اینکه افرادی که بین ۱۸ تا ۶۰ سال دارند می توانند خون اهدا کنند ، تصریح کرد: یک واحد خون اهدا شده می تواند به درمان سه نفر کمک کند.

وی با اشاره به نیاز مستمر و همیشگی به خون در بیمارستان یادآور شد: اهدای خون کار خداپسندانه ای بوده و نیاز است تا اهدا کنندگان خون به صورت مستمر برای کمک به سلامت جامعه اقدام کنند.

مسئول پایگاه انتقال خون رودسر توسعه و تقویت تجهیزات مرکز مذکور را ضروری خواند و افزود: ساختمان کنونی انتقال خون رودسر به صورت امانت در اختیار ما قرار دارد و قطعه زمینی حداقل به مساحت ۴۰۰ مترمربع  برای احداث ساختمان مستقل لازم است.

وی از خیران نیکوکار خواست برای حل مشکلات پایگاه مذکور در راستای ارائه خدمات مطلوب تر به سلامت جامعه همکاری  ومساعدت نمایند.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست