• تاریخ: شهریور ۱۶, ۱۳۹۵
  • شناسه خبر: 22453

فعالیت ۳۲ خانه بهداشت در املش

علوی از فعالیت ۶ مرکز بهداشتی و ۳۲ خانه بهداشت در املش خبر داد. ...

اسدالله علوی در گفت و گو با رصدرودسر اظهار کرد: املش دارای ۶ مرکز بهداشتی و ۳۲ خانه بهداشت بوده و ۲۰۰ نفر در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان به مردم خدمات می دهند.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت افزود:ارتقای شاخص های بهداشتی ، بهبود خدمات ارائه شده، تامین عدالت در سلامت از طریق کاهش نابرابری ها ،افزایش رضایت مندی مردم و پرسنل،…از اهداف اجرای طرح مذکور است.

مدیر شبکه بهداشت املش از اجرای ۱۵ برنامه تحول بهداشت در ارتباط با سلامت مردم و در جهت شکوفایی نظام سلامت از سوی وزارت بهداشت خبر داد و تصریح کرد: برنامه ارائه خدمات و مراقبت های اولیه بهداشتی درمانی،تکمیل و اصلاح برنامه پزشک خانواده، برنامه ملی ترویج و توسعه خود مراقبتی ، برنامه بهداشت عمومی، تحول سلامت دهان و دندان، برنامه ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر، برنامه جمعیت، ارتقای سلامت و فرزندآوری،بهبود و اصلاح تغذبه ، پیشگیری از مصرف مواد مخدر را از مهم ترین برنامه های این طرح است.

وی از مهم ترین دستاوردهای طرح تحول سلامت را پوشش عادلانه خدمات سلامت دانست و افزود:اقدامات حوزه بهداشتی در پیشگیری از بیماری ها و سلامت مردم موثر است.

علوی با اشاره به اینکه برنامه ارتقای بهداشت عمومی به عنوان زیرمجموعه برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت آغاز شده است،گفت: شناسایی بیماران غیرواگیر مانند دیابت و فشار خون از مهم ترین فعالیت های شبکه بهداشت است.

وی با اشاره به اینکه دیابت در دنیا به ویژه در کشورهای در حال توسعه و فقیر روند رو به رشدی را طی می کند،تصریح کرد: درصد قابل توجهی از این بیماری از طریق اصلاح سبک زندگی مانند حفظ وزن طبیعی بدن و جلوگیری از چاقی ، تحرک فیزیکی و ورزش،عدم مصرف دخانیات و رژیم غذایی سالم قابل پیشگیری است.

وی دیابت یا بیماری قند را قابل پیشگیری خواند و افزود: برای تشخیص ابتلا به دیابت کافی است به نزدیک ترین مرکز بهداشتی درمانی مراجعه نمود و با آزمایش قندخون از وضعیت سلامت خود مطلع شد.

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست