• تاریخ: جولای 23, 2016
 • شناسه خبر: 21858

عیار قدرت هر چهره سیاسی صبر در مواجهه با انتقاد مردم و منتقدان است/اعتراض به روش سرخپوستی و ایجاد تنش برای مسئولین هرگز به نفع جامعه نخواهد بود

اسدا... عباسی در مدت چند ماه اخیر از زمان شروع مجلس دهم چندین بار در موضوع مشکلات کشاورزی و حوزه چایکاران به مسئولین مرتبط اشکال کرد و آنها را به خاطر عدم توجه به معیشت کشاورزان مورد انتقاد قرار داد. ...

به گزارش رصدرودسر،خبر درگیری در یکی از روستاهای املش که گویا یک طرف آن نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی و یا طرفداران وی و طرف دیگر آن از افراد محلی که در عدم پرداخت مطالبات چایکاران انتقاد داشتند بود به سرعت در رسانه های محلی و حتی کشوری در صفحه اول منتشر شد.

در مورد این اتفاق اخبار مختلفی منتشر شده که بعضی از درگیری بین طرفداران عباسی و مردم محلی و بعضی دیگر از درگیری چند نفر از همان منطقه با یکدیگر خبر می دهند.حال اگر هر کدام درست باشد انتشار این خبر دارای بازتاب های مختلفی بوده که در این یادداشت به بخشی از آن اشاره می کنیم.

در ابتدا اعتراض چه درست باشد و یا نادرست ابراز آن با روش غیر قانونی و نامتعارف که در ادامه باعث درگیری شود مورد انتقاد بوده و محکوم به شکست است.

یک طرف که خود را از نزدیکان نماینده فعلی می دانند، درگیری دیروز را نوعی نقشه تمرین شده از طرف نزدیکان نماینده سابق دانسته و او را مسبب اتفاق های دیگر می دانند، که این افراد به نظر می رسد حضور سازمان های جاسوسی حکام مرتجع منطقه و سازمان سیا ،سفید ،بنفش، mi6،mi5… در این موضوع بی تاثیر ندانستند.

در طرف دیگر تحلیلی با زاویه ۱۸۰ درجه مطرح شد که با مظلوم خواندن طرف دیگر دعوا و درگیری دیروز،عدم محبوبیت و ناکارامدی عباسی در موضوع مطالبات چایکاران را دلیل اصلی این اتفاق خواندند.

در تحلیل اول همچنان طرفداران اسد.. عباسی در تاریخ ۷ اسفند گیر کرده و از عطش پیروزی در انتخابات آنها صدمی کم نشده است و هر نارضایتی را نقشه قبلی از سوی طرفدارن نماینده قبلی می دانند که این در فضای سیاسی امروز نه تنها به نفع نماینده مردم رودسر و املش نیست بلکه می تواند از محبوبت این چهره سیاسی نیز بکاهد.

شاید شما طرفداران دو آتیشه نماینده فعلی از وضعیت بد چایکاران و بدهی آنها در خرید نان شب بی خبر باشید و اعتراض آنها را نوعی حرکت از قبل برنامه ریزی شده بدانید ولی خود عباسی همیشه نظر دیگری دارد. پس به جای اینکه در خود شیرینی و علاقه خود نسبت به دکتر از دیگر رقبای خود سبقت بگیرید بهتر است بستری را برای ارتباط همه سویه مردم و بخصوص کشاورزان با نماینده حوزه انتخاباتی رودسر و املش فراهم کنید.

در تحلیل دوم، اعتراض به روش سرخپوستی و ایجاد تنش برای مسئولین هرگز به نفع جامعه نخواهد بود و تنها کسانی در این فضا سود می برند که با ایجاد تنش موقعیت بهتری برای سوء استفاده پیدا می کنند.

اسدا… عباسی در مدت چند ماه اخیر از زمان شروع مجلس دهم چندین بار در موضوع مشکلات کشاورزی و حوزه چایکاران به مسئولین مرتبط اشکال کرد و آنها را به خاطر عدم توجه به معیشت کشاورزان مورد انتقاد قرار داد.

عیار قدرت هر چهره سیاسی صبر در مواجهه با انتقاد مردم و منتقدان است و در سپهر سیاسی کسانی که با خلق صحنه هیاهو، بازیگران قدرتمند عرصه پول پرستی می شوند هرگز در این سنگر ماندنی نیستند.

آقای عباسی نماینده مردم شریف رودسر و املش شما نیازمند مشاورین آگاه به نیاز جامعه و از بطن مردم عادی هستید و نه لشکر ماشین سواران لوکس که از مردم مظلوم با معیشت فرسنگ ها زیر خط فقر خبری ندارند. بهتر است تا بیشتر برای خود شیرینی در نگاه شما خود را به کشتن نداند با آنها تسویه کنید و زمینه را برای حضور هر بیشتر مردم و انعکاس زحمات شما فراهم نمایید.

 • مهندس - جولای 23, 2016 در 8:15 ب.ظ

  من نوعی توی کادر کامنت اگر محاوره ای و با غلط املایی نظر میدم شابد چندان به چشم نیاد و ناخوشایند نباشه اما گرداننده و نویسنده ی سایت انتظار میره روی متن و کلمات و دستور و نگارش متن دقیق تر و حساس تر باشند.
  جدای از اون در نوشتن متن ها گاهی بروز احساسات نقطه قوت و خیلی وقت ها نقطه ضعف به شمار میره که خوبه این رو در نظر بگیرید. این ها متاسفانه جزو ایرادات این سایت هستن. که توی این متن که احتمالا بازتاب رسانه ای داشته باشه، متعدد به چشم می خوره و جسارتا چند نمونه میگم :
  طرفداران دو آتیشه >>> هواداران یا طرفداران متعصب ( “شما” بهتره حذف بشه ، نامه برای طرفداران دو آتیشه ننوشتین، مخاطب سایت خواننده ی متن شماست.)
  خود عباسی >>> خود ایشان / خود آقای عباسی یا آقای عباسی ، خود / نماینده، خود / شخص نماینده /
  بهتر است تا بیشتر برای جذب خود شیرینی در نگاه شما خود را به کشتن نداند . (من دیگه حرفی ندارم )
  با آنها تسویه کنید هم حالت مناسبی نداره. یعنی چی تسویه کنید ؟ 🙂
  ——–
  حالا جدای از این قضیه به نظرم ، چه در لباس دوست چه مخالف ، اسداله عباسیٍ این دوره دشمن دارد و خواهد داشت. دشمنش هم رهبری املشی و فلان رودسری و فلان چابکی و فلان کلاچایی نیست. یه کم جدی تر از این بحث هاست. درکل باید محافظشون بود و از این بابت از این متن و متن های مشابه قبل متشکرم .

  • rasadroudsar - جولای 24, 2016 در 11:14 ق.ظ

   اول در مورد نظر شما بسیار خوشحالم اینکه با دقت مطالعه کردین.
   در حوزه رسانه هیچ کس جز رهبر معظم انقلاب و شاید در بعضی موارد رئیس جمهور ایشان و یا آقای فلان نمی گیرند حالا برای شما چیز دیگه میگین فرق داره
   دوم در مورد دو آتیشه بودن تفاوت نگارش به نوع سلیقه نویسنده بر می گردد و اگر کسی تفاوت ها نبود همه میرفتن سایت فارس یا مهر یا هر سایت دیگری وجود سایت هایی مثل تابناک و عصر ایران و یا روزنامه هایی مثل ایران تفاوت داره با روزنامه قانون چون دیگه مردم از دیالوگ های کلیشه ای خسته شدن
   سوم در جذب شاید نباشه بهتر است
   چهارم در مورد تسویه کنید خود سیاسیون بهتر در جریان هستند اگر سوال بفرمایید حتما به پاسخ خواهید رسید

 • یحیی شعبانی - جولای 23, 2016 در 8:41 ب.ظ

  سلام – ضمن احترام به همه عزیزان دوست دارم نظرم را نوشته تا همگان بخوانند واظهار نظر کنند – قصد اساعه ادب به کسی را ندارم . متن زیر فقط نظرم است .
  این موضوع یعنی انتقاد واین مسایل برای هر شخص ومسوولی محتمله .
  اما اینکه افرادی برخلاف ادعای خود درتلاشند تا مانع فعالیت درست نماینده شوند بر کسی پوشیده نیست .
  آیا میتوان پذیرفت همه آنهایی که سنخیتی در تفکرودیگر مولفه های عملی در عرصه سیاسی اجتماعی ندارند تا دقایق آخر با هر جاکندنی مانع پیروزی رقیب خود شدند امروز بیکار بمانند .؟
  ماجر تا آنجا پیش رفت که آقای رهبری نماینده سابق لب به شکایت باز کرد ورسماً سخن از تقلب در انتخابات کرد – با همه احترامی که ملزم به رعایت آن به لحاظ وشرعی وعقلی برای ایشان هستم عرض میکنم که برای یک آدم سیاسی با سوابقی که مانند آن را دررودسریها نمیشود یافت طرح این نظر وچوب لای چرخ انتخابات گذاشتن دون شان ایشان بود !
  چرا که اولا تشکیلات مجری انتخابات (وزارت کشوردولت یازدهم ) از جریان سیاسی همسو با ایشان بود ؛ وطرح تقلب در انتخابات بیش از هر چیز متوجه دولت یازدهم وفرماندار منسوب ایشان است که با تایید آقای رهبری حکم مسوولیت ایشان صادر شده است .
  علی ایحال به نظر اینجانب قوام شخصیت آقای عباسی بیش از این است که با این رفتارها از کوره در رفته وجوهره خدمتی اش زایل شود .
  آنچه دراین وسط رخ خواهد نمود کارهایی است که بر زمین می ماندومتاسفانه وباز شاهد ضررهای متعدد خواهیم بود. آنهایی که در روز آخر با تکیه بر اصول خود خوانده دمکراسی در مسجد امام حسن(ع) رودسر جمع شده وهم قسم شده بودند ائتلافشان ۲ یا ۳ ساعته نبود بلکه با استراتژای واحد از همان نقطه کار را شروع کردند وهمچنان ادامه دارد . طرح اینگونه مباحث مشکلی را ایجاد ویا حل نمیکند .
  مشک آن است که خود بوید نه اینکه عطار گوید .
  زمان خیلی چیزها را روشن خواهد کرد . معتقدم همچنان که طرفداران آقای عباسی ۴ سال را با وزانت هر چه تمامتر تحمل کردند تا شاهد فعالیت آقای رهبری باشند؛ امروز نیز عقل سیاسی حکم میکند که طرفداران آقای رهبری که در ائتلاف ۹ نفره رخ نمودند وزین باشند تا شاهد فعالیتهای آقای عباسی باشند .
  اینکه عباسی موفق خواهد شد یانه ؟ طبق گفته خودشان شق القمر نخواهند کرد بلکه با تمسک به قانون اساسی وبهره مندی از تجربیات گذشته تلاش مضاعف خواهند نمود تا مشکلات دو شهرستان حل شود .
  قطعاً عباسی همان کشاورز زاده معلمی است که دیروز مخالفانش اورا با این چوب میراندند وصلاحیتش را از این حیث که آب وهوا شهر را استشمام نکرده مردود میدانستند است . او بیش از همه کسانی که قصد تضعیفش را دارند طعم فقر ومحرومیت را چشیده است .
  امام خمینی(ره) میفرمایید : مطمئن باشید کسانی تا آخر خط با ما خواهند بودکه طعم فقر ومحرومیت را چشیده باشند . انشاا…

 • ناشناس - جولای 26, 2016 در 10:03 ق.ظ

  سلام
  ببخشید به نظر شما خطاب قرار دادن کشاورزان زحمت کش که به هیچ زبانی نمیتونن حقشون رو بگیرند باید گفت حرکت سرخ پوستاته؟!
  واقعا از این سایت اینچنین انتظار نمیرفت و چه بهتر بود که با علام بی ططرفی مطالب این سایت گذاشته میشد.
  شما قطعا انتقاد و دردل یک کشاورز عزیز رو بنویسید پاسخ قانع کننده ای به این مطالب خواهد داد

  • rasadroudsar - جولای 26, 2016 در 11:47 ق.ظ

   هرگز اعتراض یک کشاورز زحمت کش منظورمون نبود

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست